Termal su yüzme havuzuna akacak

Başiskele Belediyesi, Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkarılan termal sıcak suyun halkın yararına kullanılması noktasında ara bir formül buldu

+2
Haber albümü için resme tıklayın

ARA FORMÜL BULUNDU

Uzun zamandan bu yana ilçenin gündemi olan, eski beldeiye başkanı Hüseyin Ayaz döneminde bulunan ancak bir türlü projelendirilemeyen Yeniköy Merkez Mahallesindeki termal sıcak su uzun zamandan bu yana boşa akıyordu. Başiskele Belediyesi bu boşa akan termal sıcak suyla ilgili ara bir formül buldu.

YENİKÖY’DEKİ HAVUZ

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkan termal suyun en etkin şekilde değerlendirilmesi için suyu Yeniköy Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda değerlendirmeyi hedefliyor.

BİLGİ ALDI

Başiskele Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü jeotermal birim ekibi termal su kaynağına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Kaynak koruma alanı kapsamında gerekli etüt çalışmalarını hazırlayan ekip Kocaeli Valiliği ile sürecin takibini gerçekleştirirken bir yandan da kaynağı en etkin nasıl kullanabilirizin yollarını arıyor. Geçtiğimiz gün ekibiyle birlikte termal su alanını yerinde inceleyen Başkan M. Yasin Özlü, çalışmalar hakkında ekibinden bilgi aldı.

HEDEF SAĞLIK TURİZMİ

Başkan Özlü incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Başiskelemiz’in sağlık turizmine gelecekte büyük katkı sağlayacak Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkarılan sıcak termal suyun bir yandan kaynak koruma alanı etüt çalışmalarını sürdürüyor bir yandan da suyun yüzme havuzumuzda değerlendirilmesi ile ilgili altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Ekibimizle birlikte sıcak suyun çıktığı noktada incelemelerde bulunduk. Yakın zamanda termal suyumuzu Başiskeleli hemşerilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.” dedi.

13 Mart 2020 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?