Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden toplumsal duyarlılık

Bahçeşehir Koleji’nin doğaya, hayvana, insana ve topluma duyarlı öğrencileri, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk çalışmalarıyla kendilerinden söz ettirmeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

TOPLUMSAL DUYARLILIK

 Her yıl birçok alanda projeler geliştirip, onları hayata geçiren ve bu yolla sosyal sorumluluk projelerinin toplumlara kazançlarını anlatmayı hedefleyen Özel Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nin sağduyulu öğrencileri, bu anlamda örnek olmayı sürdürürken, bu kez de 5.sınıf öğrencileri “Bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirecek olsanız ne yapardınız?” sorusuna cevap aradılar. “Sorumluluk yaşadığımız yerde başlar, sonra topluma yansır.” sloganıyla harekete geçen öğrenciler, önce kendi evlerinin bahçesine sonra da çeşitli alanlara fidan diktiler. Sokaklarında yaşayan hayvanları beslediler. 

HAYVAN SAHİBİ OLMAK

Çeşitli kütüphanelere kitap bağışı, hayvan barınaklarına da mama bağışı yaptılar. Barınaklardan aldıkları “hayvan sahibi olmak” adlı kitapçıkları arkadaşlarına dağıtarak, onlarla bilgi ve fikir alışverişinde bulundular. Son olarak da tasarlamış oldukları kedi, köpek ve kuş evlerini Özel Kocaeli Bahçeşehir Koleji HAYSES (Hayvanseverlerin Sesi) Ortaokul Sosyal Sorumluluk Kulübü’ne teslim ederek, sokaklarda yaşayan canların sıcak bir yuvaya kavuşmasına önayak oldular.

 DOĞAYI SEVEN HERŞEYİ SEVER

Öğrencileri örnek çalışmalarından dolayı tebrik eden ve onlarla gurur duyduklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut KALCI, “Hayvan seven, doğayı seven her şeyi sever. Kimseye zararı olmaz. Sevginin açamayacağı da kapı yoktur. Hayvanları, doğayı, insanları sevin. Sokaklardaki hayvanların yaşamına saygı duyun, onları koruyun, besleyin, onlara sevgiyle bakın. Bu yaşam hepimizin ve onların da en az bizim kadar bu dünyada güvenle, sevgiyle, saygıyla yaşama hakkı olduğunu unutmayın.” dedi.

 

 

12 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?