Büyükşehir’de RES tartışması

Kocaeli’de yapılması planlanan Rüzgar Elektrik Santrali tekrar meclis gündemine geldi

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

GEÇTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mart ayı meclisinde Rüzgar Elektrik Santrali tekrar gündeme geldi. İlgili gündem maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun, Karamürsel ve Gölcük Belediyesi, Senaiye Mahallesi ile Osmaniye, Nusretiye, Suludere, Sofular Mahalleleri, G23.d 1/50.000 Ölçekli Çevre Düzeni, G23.d.02- 03, 1/25.000 Ölçekli Nazım, G23.d.09.c- 14.b- 14.c- 15.d, G23.d.09.d 1/5.000 Ölçekli Nazım İmar Planı Paftaları dahilinde, Rüzgar Elektrik Santrali Projesine (RES) ilişkin hazırlanan 1/50.000 ölçekli çevre düzeni planı, 1/25.000 ve 1/5.000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ile ilgili raporu oy çokluğu ile geçti.

FAYDASI ZARARDAN ÇOK

Konu ile ilgili olarak konuşan Ünal Özmural: “Devamı gelecek olan rüzgar enerjisi ile ilgili olarak orman ciddi tahribat yaşayacak. Uygulama yeri sıkıntılı. Rüzgar Enerjisine karşı değiliz. Orman kesintisi başlayacak. “ dedi. CHP’li Orhan Tanış ise Dereköy’de de orman kaybı var vatandaş orada çivi çakamıyor. Bununla çelişiyoruz ÇED raporunu da okudum orman kaybı çok fazla olacak” dedi.
Tahir Büyükakın ise RES’in faydası zarardan büyük olacak derken, RES’e izin veren kurum olmadıklarını sadece plana işlediklerini söyledi.

12 Mart 2020 - Belediyeler

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?