İyi Parti il başkan adayı Nurcan Acaroğlu Göktaş : Fotoğraf değil icraat siyaseti yapacağım

İyi Parti İl Başkan adayı, eski il başkan yardımcısı, Büyükşehir ve Derince belediye meclis üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, EN Kocaeli’yi ziyaret ederek nasıl bir il başkanı olmak istediğini anlattı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

VE RAKİP ÇIKTI

İyi Parti İl Teşkilatının kongresi 22 Mart Pazar günü Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilecek. Kongrede mevcut il başkanı Şanbaz Yıldız aday. Yıldız’ın karşısına ise ismi uzun zamandır kulislerde gezen Nurcan Acaroğlu Göktaş çıktı. Cumartesi günü adaylığı kesinleşen Göktaş, EN Kocaeli’yi ziyaret ederek seçim sürecine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

DİKKAT ÇEKİCİ İFADELER

Nasıl bir il başkanı olmak istediğini anlatan Nurcan Acaroğlu Göktaş, dikkat çekici ifadeler kullandı. “Fotoğraf değil icraat siyaseti yapacağım” diyen başkan adayı Göktaş, mevcut başkan Şanbaz Yıldız’a desteklerini açıklayan ilçe başkanlarını da inceden eleştirdi. İşte İyi Parti İl Başkan adayı Nurcan Acaroğlu Göktaş’ın gazetemize yaptığı açıklamalar;

BÜYÜK OLSUN HEPİMİZİN OLSUN

“Benim asıl hedefim bu partiyi büyütebilmek. Partimdeki mücadelem iktidar olana dek devam edecek. Biz kesinlikle küçük olsun benim olsun demiyoruz. Büyük olsun, hepimizin olsun, diyoruz.

ÖDÜLLENDİRME OLMALI

Siyaset insanla yapılır. Eğer insan yoksa hiçbir şey yapamazsınız. Makamınız ne olursa olsun. Küçük ödüllendirme sistemiyle insanları yanınızda tutabilirsiniz. Yanınızdaki insanlarında networklerini kullanarak partinizi daha da büyütebilirsiniz.

LİDER OLARAK TANIMLAYABİLİRİM

Ben normalde mütevazı ve sakin bir insanım. Ama bir konuda mütevazılık yapmam. Benim en iyi yaptığım iş yöneticilik. Ben profesyonel yöneticiyim. Ömrüm bu işle geçti. Bu sebeple kendimi rahatlıkla lider olarak tanımlayabilirim. Çünkü daha önce yaptığım birçok işte başarılı oldum. İnsanları etkilemeyi, kitleleri harekete geçirmeyi çok iyi biliyorum.

MASAYA YUMRUĞUMU VURURUM ANCAK…

Herkes bana il başkanlığı için çok sakin ve naif olduğumu söylüyor. İl başkanlarının masaya yumruğunu vurması gerektiğini iddia ediyor. İyi ama bu böyle dışarıdan bakarak anlaşılmaz. Ben ne zaman neyi yapacağımı, nasıl yapmam gerektiğini iyi bilirim. Elbette masaya yumruğumu vurmayı da bilirim. Ancak masaya yumruğunuzu vurmadan önce sorunları çözme imkânı varsa, işte ben onu isterim.

SONUÇ DEĞİL SÜREÇ ODAKLIYIM

Hiçbir zaman sonuç odaklı bir insan değilim. Siyasette de öyle değilim. Ben süreç odaklı bir insanım. Süreci iyi yönetirseniz zaten sonuç güzel olur. Sürecini iyi yönetemediğiniz güzel bir sonuç şans olur. Ve altı boş olur. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar sonrasını zaten biliyorsunuz. Yani ben sürece talibim. İşimi şansa bırakmadan güzel bir il yönetimiyle bu işi başarmak istiyoruz.

ENSTÜRMANLAR DEĞİŞMEZ

Ben bir şirketi de iyi yönetirim. Bir STK’yı da iyi yönetirim. Siyasi partiyi de iyi yönetirim. Çünkü bunca yıllık iş hayatımda şunu gördüm. Yönetim sürecindeki enstürmanlar asla değişmez. Bu siyasette de iş hayatında da böyledir. Sadece ürettiğin ürün değişir. Hedefler değişir. Ancak sonuca giden yol hep aynıdır. Bu sebeple insan kaynaklarını iyi çalışırım herkese dokunup kendinizi anlattığınız zaman başarı gelecektir.

ORTAK AKIL VE İSTİŞARE

Benim çevremden birkaç kişiyi alayım, yönetici yapayım gibi bir derdim yok. Ortak akıl ve istişare kültürünü çok önemsiyorum. Bu ikisi gerçekten çok önemli. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerek; akıl akıldan üstündür. Hiç ummadığınız kişilerden ummadığınız önemli veriler çıkabilir.

PARTİ İÇİ DEMOKRASİYİ…

İyi Parti’de parti içi demokrasiyi en iyi şekilde işletmek istiyoruz. Kimsenin iradesine ipotek koymadan sadece parti odaklı çalışacağız. Fotoğraf siyasetini bir kenara bırakıp icraat siyasetine döneceğim. Hedef göstererek, kendimizi anlatarak, sahada performans göstererek bu icraat siyasetini de inşallah tüm partililerimize göstermek istiyoruz.

İKTİDAR ELEŞTİRİLEBİLMELİ

Partimizin meclis üyelerinin çok aktif bir şekilde çalışması gerekiyor. Yerel ve genel politikaları halka en iyi anlatabilecek isimler bizim meclis üyelerimiz. Çünkü meclis üyeleri herkese ulaşabiliyor. Bu sebeple çok etkin ve aktif olunmalı. İktidar partililerinin yanlışları söylenmeli, eleştirilmesi gerekiyor. Ancak sadece eleştirilmemeli. Yol da gösterilmeli ki vatandaş bizim sözümüze itibar etsin.

GEÇ KALMADIM

İl başkan adaylığı için geç kaldığımı düşünmüyorum. Zaten uzun zamandan beri bir istişare süreci içindeydik. 1 Mart itibarı ile Karamürsel’le birlikte tüm ilçe kongrelerimiz tamamlandı. Nihai istişaremizi yaptık ve sürecin sonunda aday olma kararı aldık.

ŞANBAZ YILDIZ’I ARADIM

İl başkanlığı için ismimin geçtiği zamanlarda il başkanımız Şanbaz Yıldız bana aday olup olmadığımı sordu. Bende aday olduğumda ilk kendisini arayacağımı söyledim. Öyle de yaptım. Adaylık kararı aldıktan sonra kendisini arayarak, “Kararımı verdim. İl başkan adaylığı için yola çıkıyorum” dedim. O da “Hayırlı olsun” dedi.

TABANCA CİDDİ ARAYIŞ VAR

Parti tabanında çok ciddi bir arayış var. Herkes yapılması gerekenleri görüyor ve “Biri çıksa da şunları yapsa” diyor. Ben o arayışa liderlik yapıyorum. Zaten çıkış noktamız da bu.

İLÇE BAŞKANLARININ DESTEK AÇIKLAMASI

İl başkanını ilçe başkanları belirleyecekse o zaman delege seçimleri neden yapıldı? Demek ki hür irade çok önemli. Delegelerin iradelerini yönlendirecek açıklamaları ben demokrasi açısından yanlış buluyorum. Doğru değil.”

NURCAN ACAROĞLU GÖKTAŞ KİMDİR?

Nurcan Acaroğlu Göktaş, 1970 yılında Kastamonu’nda doğdu.
1991 yılında Ortadoğu teknik üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun oldu.
1993-2015 yılları arasında Sakarya’da bulunan Toyota fabrikasında satın alma müdürlüğü, Gümrükler Dış Ticaret müdürlüğü görevinde bulundu.
2015 yılından bu yana EZAY mühendisliğin ortağı ve Genel Müdürüdür.
2016 Yılında kurulan Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş adamları Derneğinin ( EFSİAD ) kurucu üyeleri arasında yer aldı.
Nurcan Acaroğlu Göktaş halen Büyükşehir ve Derince belediyeleri meclis üyesidir.

12 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Il Delegesi - genel başkanımızın memleketi kocaeliye sizin gibi bilgili kültürlü eğitimli ve halk ile içiçe olup başarılı olacağına inandığımız bir il başkanı lazım partimize ve kocaelimize hayırlı olsun

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 12 Mart 21:25
05

Burhan - Nurcan Hanım meclis toplantısında saçma sapan konularda sırf konuşmak için konuşup ağzının payını alınca gıkını çıkaramayan iyi partiyi orda herkese rezil eden biridir başkada bişey değil

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 12 Mart 15:34
04

İyi - ??? çok yakışır muhteşem bir yönetici muhteşem bir anne harika işler cikaracak

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 12 Mart 13:46
03

Gencay - Nurcan hanım'a çıktığı yolda başarılar diliyorum,Nihayetinde bu bir bayrak yarışıdır, kocaeli İyi parti'ye yararı ve katkısı olacağını düşünüyorum.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 12 Mart 13:45
02

A - Hem ötekileştirme yapmıyoruz, ayrım yok herkes aday çıksın,demokratigiz vb. deniyor,

hem de ilçe başkanlarını toplatip başkanımız budur deniliyor... yeniliğe açık olunmazsa tabii ki iyi mi kötü mü, başarılı mi başarısız mi bilinmez. Iyi parti için hayırlısı olsun.Yeterince kan kaybetti.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 12 Mart 13:42
01

Ceyhun Serttaş - Nurcan hanım inşallah il başkanı olursunuz sayın akşenerin partisinde helehele memleketinde mevcut yönetim hiç yakışmıyor diz imşallah partiyi mafya ve akaryakıt kaçakçılarından temizlersiniz

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 12 Mart 13:34


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?