Üniversitelere korona virüs tatili mi gelecek?

YÖK, bazı rektörleri toplantıya çağırdı. Toplantıya, öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörleri katılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

KORONAVİRÜS GÜNDEMİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nda, bazı üniversite rektörleri ve alanında uzman akademisyenlerin katılacağı 'koronavirüs' gündemiyle bir toplantı yapılacak. Toplantıda, Kovid-19’a yönelik üniversitelerde şimdiye kadar alınan ve alınması gereken bütün ek tedbirler görüşülecek.  Öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörlerinin katılacağı toplantıya, ayrıca alanında uzman olan sınırlı sayıda akademisyen de davet edildi.

YEKTA SARAÇ

Toplantıda ele alınacak konular arasında, yurt dışı ziyaret öyküsü bulunan ve planlayan akademisyenlerin durumu, akademik amaçlı gerçekleştirilen kongre, panel, toplantı gibi seyahat programları, üniversitelerde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin durumu, değişim programları kapsamında yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve bu program sonrasında ülkeye dönenlerin intibakları yer alıyor. Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın da katılması bekleniyor.

YANLIŞ BİLGİLER İLE İLGİLİ

Toplantı öncesi YÖK’den yapılan açıklamada sosyal medyada dile getirilen bazı yanlış bilgiler konusunda şu bilgilere yer verildi:
“Medyaya yansıyan tüm üniversitelerin tatil edilmesiyle ilgili haberler gerçeği yansıtmıyor. 207 rektörü acilen toplayıp, tatil yapalım mı hususunu konuşacağımız bilgisi yanlış. Bugün saat 18.00’de YÖK’te ‘koronavirüs’ gündemiyle bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıda COVID-19’a yönelik üniversitelerde şimdiye kadar alınan tedbirlerin yanı sıra  alınması gereken bütün ek tedbirler görüşülecek. Toplantıya öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörleri katılacak. Toplantıya ayrıca alanında uzman, sınırlı sayıda akademisyen de davet edildi.”

11 Mart 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?