Akıl alır gibi değil. Bu habere de yalan dediler!

Küçük bir yanlışı, bu yanlışla ilgili yapılan küçük bir haberi bu kadar büyütmenin, “yalan, asparagas” diye açıklama yapmanın ne manası var?

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

“GÜZEL” DEDİK, YETMEDİ

Gazetemizde 4 Mart 2020 tarihinde bir haber yaptık. “Bu duvar süslemesi hangi belediyeye ait: Zıkkımın kökü var. Onu yer misin?” başlıklı haberde, İzmit Belediyesinin yemek dağıttığı salonun duvarına böyle yazdıklarını duyurduk. Ama önce öncesinde öğrencilere yemek dağıtımı projesi için “güzel” dedik. Belediyenin bu çalışmasıyla “takdir” gördüğünü yazdık.

“ZIKKIMIN KÖKÜ VAR. YER MİSİN?”

Yani güzele güzel derken, bu konuyla alakalı küçük bir yanlış gördük, ona da yanlış dedik. İzmit Belediyesine ait Tepeköy Mahallesindeki Ayazma Kültür Merkezinde öğrencilere yemek verilen salonun duvarına süsleme yapıldığını, o duvar yazılarının içinde “Zıkkımın kökü var. Onu yer misin?” cümlesinin de olduğunu, bu yazının hemen sonra kapatıldığını, ardından da “Afiyet bal şeker olsun” yazısı ile değiştirildiğini yazdık.

ŞAŞTIK KALDIK

İzmit Belediye Başkanlığı avukatı Melek Akdeniz, bu kadar basit ve masum bir habere dahi “yalan” diye açıklama gönderdi, bizleri şaşkına çevirdi. Zira o yazıların duvar fotoğraflarını da yayınlamıştık. Biz gelen açıklamaya, açıklamanın üslubuna da şaştık kaldık. İsterseniz önce bizim yaptığımız haberi, sonrasında İzmit Belediyesinin gönderdiği haberi olduğu gibi yayınlayalım, kararı siz verin.

Önce bizim yaptığımız o haber;

İzmit Belediyesinin gönderdiği tekzip metni;

10 Mart 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Hercai - Valla ben yemem ama 31 martta İzmit yedi o zıkkımı..!

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Mart 16:09
01

Allianz - Tam anlamıyla komedi.bu yazının varlığı mevcut değiştirilen afiş mevcut.haber değeri varmıdır? Evet var.haber yapılıyor.belediye varolan bir durumu tekzip yazısı altında yalanlıyor.belediyenin tekzip yazısı altında haberi yalanlamak yerine şunu araştırması gerekiyor.o salonda verilen yemek hizmeti hangi müdürlüğün sorumluluğundadır? Bu yazı hazırlanma ve onay olmak üzere iki süreçli bir işlem olduğuna göre hazırlayan ve onaylayan hangi müdürlüktür.? Bunları tespit etmek belediye için çok zor değil.tespit edilip sorumlular hakkında gereği yapılır ve kamuoyuna bir açıklama yapılarak yoluna devam edilir.bu kadar basit.belediyenin kendi içerisindeki bir beceriksizliği ve aymazlığı görmezden gelip faturayı haberi yapan basın kurumuna çıkartması komediden ibarettir.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Mart 15:45


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?