Bu göreve aday olan ilk kadınım

Geçen hafta sonu yeni il başkanını belirleyen CHP bugün de yeni il gençlik kolları başkanını belirleyecek

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SİTEM ETTİ

CHP İl Gençlik Kolları Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşiyor .CHP İl Gençlik Kollarına aday olan Dilşat Hasret Haczeyni adaylık konuşmasını gerçekleştirdi. Haczeyni nin adaylık konuşmasında sitem etti. Haczeyni; "Tabii ki tarafsınız ama siyasi nezaket göstererek beni de dinlemenizi beklerdim." dedi.

“SUNİ GÜNDEM”

Gençlik değişim diyecek sloganı ile aday olan İl Gençlik Kolları Başkan Adayı Dilşat Hasret Haczeyni, “Arkadaşlardan ricam daha sakin bir kongre geçirmemizdir, şehitlerimizi unutmadık. İktidarın gerçekleştirdiği şeyler suni gündemlerdir. Şehitlerimizi unutmayın arkadaşlar, bir hafta geçti diye bir şey değişmedi. Ben bu göreve aday olan ilk kadınım. 18 yaşından beri bu partiye üyeyim. Bugüne kadar yaptığım tüm görevleri yerine getirdim, bu görevi de yerine getireceğimi dostlarımın gözüne baktığımda anlıyorum. Sosyal medyayı iyi kullanmıyoruz, bizler sosyal medyayı sonuna kadar kullanacağız” dedi.

İKTİDARA YÜRÜME ZAMANI

“Sokakta kendimizi göstereceğiz ama dönem anlaşma ve hep beraber iktidara yürüme zamanıdır” diyen Haczeyni, “Parti okulumuz ile birlikte her kademesinde eğitim almamış genç kalmasın istiyoruz. Biz partimizi doğru tanıyalım ki doğru anlatalım. Atatürk’ün hiçbir kadının katkısı Anadolu kadınından fazla olamaz sözlerini kendime hedef alarak koydum. Bir diğer aday arkadaşımızı dinlediğiniz gibi beni de dinlemenizi beklerdim ama görüyorum ki dışarı çıkmışsınız. Tabi ki tarafsınız ama siyasi nezaket göstererek beni de dinlemenizi beklerdim. Ben hiçbir zaman Mustafa Kemal’in izinden ayrılmayacağım” şeklinde konuştu.

SİNMEYECEĞİZ

Devamında Haczeyni, “Çok isterdim iki adayın projeleri konuşulsun ama ben hep kirli siyaseti temizlemeye uğraştım. Bu makama aday olan ilk kadın olarak anladım ki kadın olarak siyaset yapmak çok zormuş. Bizler sinmeyeceğiz ve daha ileriye gideceğiz. Türkiye feodalizm ile değil demokrasi ile yönetilmektedir. Sizden beklentim fikirlerinizi hür şekilde ifade etmenizdir. Bugün sol ve sosyal demokrat tarzından uzaklaştığımızı görüyorum ve buna çok üzülüyorum. Biz okuyan ve yazan gençler olmalıyız. Biz CHP’liler olarak birbirimizi eleştiririz kırarız ama hep bir kalırız. Daha demokratik bir seçimde görüşmek dileğiyle” diyerek sözlerini noktaladı.

08 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?