Tarhan: AK Parti'nin önündeki engel CHP

CHP Kocaeli Gençlik Kolları Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

İKİ İSİM

CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Örgütü’nün 16’ncı Olağan Kongresi bugün Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Saat 11.00'da başlaması gereken kongre13.00'da başladı. İl Gençlik Kolları Kongresinde 11 ilçe gençlik kolları başkanını arkasına alarak adaylığını açıklayan Zeki Karakadılar ile İzmit İlçe Gençlik Kollarının desteklediği bilinen Dilşat Hasret Haczeyni yarışacak.

323 DELEGE

323 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 17 asil, 16 yedek yönetim kurulu üyesi ve 13 kurultay delegesi seçilecek. Kongrenin divan başkanlığını Yıldızlı'nın kurultay delegesi ve Gençlik Kolları İl eski başkanı Ozan Aksu yönetiyor

YOĞUN KATILIM

Kongreye CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP eski İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ve yönetimi, CHP Yalova Gençlik Kolları İl Başkanı Alican Karataş, CHP Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetimi, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman, İl ve ilçe eski gençlik kolları başkanları, CHP Gebze İlçe Başkanı Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, İl yöneticileri, Kocaeli eski Milletvekili Bekir Yurdagül, Gençlik Kolları İlçe Başkanları, Millet İttifakı Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, meclis üyeleri ve çok sayıda partili genç katıldı.

BAŞARACAĞIZ

CHP İl Gençlik Kongresinde konuşan eski Milletvekili Bekir Yurdagül, "Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Gününüzü kutluyorum. Kadının korunamadığı bir ülkede nasıl kutlanabilirse kutluyoruz. Geçen hafta il kongresinden de sonra yeni bir sayfa açıyoruz.Hiç kimseyi ötekileştirmeden partimizi büyütmek için mücadele edeceğimiz bir dönem başlıyor. Harun Yıldız'lı ile beraber bunu başaracağımıza inanıyorum.

GEÇMİŞİ BİR TARAFA BIRAKIYORUM

Hiç bir şekilde kendisine empoze edilenlere aldırış etmeden CHP'yi ilerleteceğine inanıyorum. Ben artık bundan sonra geçmişi bir tarafa bırakacağım. Partimiz için elimizden geleni yapacağız. Örgütlerde çalışmak gerçekten zordur. Cengiz Sarıbay bunu en iyi şekilde yerine getirdi. Elbette geçmişte rakip olduk. Ama bu siyasetin içinde olan bir şey.

ÖZGÜR İRADENİZ İLE

Bundan sonrada Harun arkadaşımıza destek vereceğim. Geçen hafta mecliste CHP bir saldırıya maruz kaldı. Bir algı yaratılmaya çalışıyor. CHP'ye yönelik saraydan tezgahlanan bir saldırıdır. Eğer siz hakaret duymak istemiyorsanız dilinizden kötü söz çıkmayacak. Siz kötü sözden sakınacaksınız. Sakın ha ekipçilik adına birinin yanlışına evet demeyin. Özgür iradenizle hareket ediniz. Emre arkadaşıma teşekkür ediyorum. İki isim yarışıyor. Seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum " dedi.

ENERJİMİ DÜŞÜREMEDİ

Yurdagül'ün ardından kürsüye çıkan Cengiz Sarıbay,"İki yıl Emre Andız ile çalıştık. Emre Andız yönetimine teşekkür ediyorum . Şimdiden yeni seçilecek başkana başarılar diliyorum. Kazanan CHP olacak. Çalışmak zor. Eleştirmek en kolayı. Eleştiride cimri övgüde biraz eli sıkı olsun. Karalama kampanyası gibi her şeyi görmek pozitif enerjiyi düşürüyor. Gerçi ben 5 yıl yaptım kimse enerjimi düşüremedi. Yeni gelecek arkadaşlar bu bayrağı daha ileriye taşıyacağına inanıyorum."dedi.

TÜRKİYE ŞAHA KALKACAK

Sarıbay'ın ardından konuşan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, "Yerel siyasetten söz edip yerele gelmek istiyorum. Türkiye tarihin en zor sürecini yaşıyoruz. Sizlerde yakından takip ettiniz. Bu sistem Türkiye'ye uygun değil. Tek adam rejiminin Türkiye'ye uygun olmadığını anlattık. Bu sistemle Türkiye şaha kalkacak. Ekonomi düzelecek dediler. Televizyonları, ekranları kapatarak bunu yaptılar. Yeni sistemin uygun olmadığını gördük. Ekonomi dibe vurdu. Enflasyon dibe vurdu.

TEK ENGEL CHP

Türkiye'yi yönetemedikleri için gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Önlerinde tek engel olarak CHP'yi görüyorlar. Ama şunu bilmiyorlar .CHP Mustafa Kemal'in kurduğu bir partidir. CHP bu ülkenin kurucu idarecisi. Çalışmamız gerekiyor. İşsizliği çözecek bizim partimiz. Yeni bir anayasaya ihtiyacımız var.

BU ÜLKEYİ SİZ YÖNETECEKSİNİZ

İlk seçim ile yerel seçimde iktidar olacağız. Gençlerin işsizlik sorununu CHP çözecek. Kongrede parti içi yarışlar olur. Kongrelerden bütünleşerek çıkacağız. Gelecek 20 yılda Kocaeli'de siyasette sizler yöneteceksiniz. Yarın bu ülkeyi siz yöneteceksiniz. Yaklaşık 20 yıldır aynı abilerimiz ile yönetildi Kocaeli. Parti içi etkinlikler yaptığınız zaman parti büyüklerini çağırarak etkinlik yapmayın. Gençlere yönelik etkinlikler yapın. Bilgi açısından onların gelişmesi açısından parti çalışmaları yapın. Birde halka dönük çalışmalar yapın. Geçmiş siyasi yapı değişti. Türkiye'deki partiler açısından önemli bir kongre. Bu bizim için bir şölen. Her ikisine de başarılar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

KAPTAN KÖŞKÜ

Tarhan’ın ardından konuşan Genel Merkez MYK üyesi ve eski il gençlik kolları başkanı olan Gökhan Orhan, “Demokrasi şöleni içerisinde mücadele eden arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Gençler ve kadınların artık kaptan köşkünde oturması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim rotamızda laiklik var, özgürlük var. Bu memleketin gençlerine bizim ihtiyacımız var. Biz bu gençleri Ensarcılardan, Süleymancılardan kurtaralım ki görevimizi yerine getirelim. Aydınlık bir Cumhuriyet için bedel ödeyen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

Bizim, bu ülkenin deresini dağını taşını talan edenlerle, kadınlarımızı yok sayıp, onları evlerine kapatmak isteyen, katleden anlayışla, işçinin, emekçinin kazandığı üç kuruşu çok görüp, kendi tosuncuklarının vergi borcunu silenlerle kavgamız var! Gençlerin neredeyse yüzde 35’i işsiz. Çalışamayan ve okumayan 6 milyon genç var. Üniversite mezunu işsizler 15 yılda 10 kat arttı. Her 100 üniversite mezunundan 26’sı işsiz. Müsrif saray rejiminin, başarısız ekonomi politikalarının bir sonucu olarak, çaresiz kalan insanlar intihara sürükleniyor, yuvalar dağılıyor. Bu düzeni reddediyoruz. Başka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu, bu halk saray bezirganlarına gösterecektir. Hep birlikte göstereceğiz." dedi.

08 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?