Taştekin: 2 değil 4 milyon kısa mesaj attılar

İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Güzin Taştekin, belediye kaynağıyla Kocaeli geneline siyasi mesaj atılmasının hesabını soracaklarını açıkladı, “Halkın parasıyla siyasi şov yapılmasına izin vermeyiz” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

MİLLETİN PARASIYLA ŞOV YAPIYOR

İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Güzin Taştekin, son dönemde belediyenin halka duyuru yapmak amacıyla kullanılan kısa mesaj hattının İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından keyfi kullanıldığına dikkat çekerek şunları söyledi:

4 MİLYON KISA MESAJ

“İzmit Belediyesini yönetenler geçen hafta bugüne kadar hiç görülmemiş ve şık olmayan bir uygulamayla İzmit Belediye Başkanının kendi görüş ve yorumlarını içeren cep telefonu mesajı Kocaeli’nin tamamına gönderildi. Kocaeli’de 1 milyon 953 bin kişi yaşıyor. Üstelik gönderilen mesaj o kadar uzundu ki, en az iki mesaj hakkını kapsıyordu. Bu da yaklaşık 4 milyon kısa mesaj hakkı demektir. Daha önce de çok gereksiz, halka belediyenin işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgi vermekten çok siyasi içerikli mesajlar gönderilmişti.

SOSYAL MEDYA VAR

Günümüzde sosyal medya var. Basın-yayın organları var. Her gün buralardan açıklamalar yapılırken, kısa mesaj sisteminin bu tür keyfi işler için kullanılmasını yanlış buluyoruz. Sonuçta bunun parası milletin ödediği vergilerden çıkıyor. Her fırsatta tasarrufu dilinden düşürmeyenlerin, aslında ne kadar savurgan ve halkın parasına karşı sorumsuz olduğunu anlamak mümkün. Birileri bunun hesabını vermelidir. Kısa mesaj sistemine hangi kaynaktan, ne kadar harcandığı açıklanmalıdır. Ayrıca bu keyfi işler son bulmalıdır. İzmit Belediye Başkanının Gebze’ye, Çayırova’ya, Kasmürsel’e mesaj atmasının ne amacı olabilir? Birileri kendini farklı hedeflere hazırlıyorsa bunu kendi bütçesinden yapmalı, milletin parasını kendi ihtirasları için kullanmamalıdır.”

06 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Halk - Ben halkim ve halka yapilan her türlü hizmet ve hareketten haber almak beni memnun ediyor. Böylece akla kara ortaya cikiyor.Ayrica sosyal medya kullanmayi bilmeyen bir sürü insan var bu sayede onlarda yapılanlardan haberdar oluyorlar.

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 06 Mart 14:34
05

Şamil Şafak - @Halk 03 nolu yoruma cevabı: Kendini halk diye tanıtan terör örgütü pkk nın siyasi uzantısı HDP'nin desteği ile İzmit Belediyesini alabilen CHP nın destekçisi, ben vatandaş olarak Fatma Hanım kendi propoğandasını yapsın diye vergi vermiyorum, baş sokakları bok götürüyor, çöpler doğru dürüst toplanmıyor, yollar köstebek yuvası gibi, İzmit belediyesinin parası o kadar çoksa bu paraları SMS atıp kendi kişisel propogandasını yapmaya değil, halka hizmet götürmeye harcasın. Seçimden önce israfı önleyeceğiz diye yalan söyleyip halkı kandırdılar, şimdi halkın parasını SMS atmaktan, pkk sempatizmanı DJ lere yedirmeye, Hıristiyan Kiristimas noel ağaçları dikmeye kadar her türlü israfa harcıyorlar. CHP liler siz bunları İzmit halkı görmüyor mu sandınız ? halka gınah geldi bu kadın zırt pırt mesaj atıyor diye, fakat AKP ders vermeye kalkanlar iyi oldu, dersin kralını alıyorlar. Halkın parasını SMS atmayı meşru gören bu zihniyetten halka ne hayır gelir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mart 22:47
01

De Colo - SİZİN GİBİ MECLİS ÜYELERİ OLDUKTAN SONRA SİZ DAHA ÇOK DAYAK YERSİNİZ FATMA HANIMDAN.NE KADAR BECERİKSİZ İŞ USUL BİLMEZ STRATEJİ BİLMEZ KİŞİ VARSA MECLİS ÜYESİ OLDULAR.ÇOĞUNLUK OLMANIZA RAĞMEN MECLİSTE HİÇBİR VARLIK GÖSTEREMİYOSUNUZ.GÜNDEME GETİRMENİZ GEREKEN BİR ÇOK KONU VARKEN SİZ SADECE BİLİNÇSİZ VE AKILSIZ MUHALEFET İLE FATMA KAPLANA GOL PASI VERİP SÜREKLİ GOL YİYORSUNUZ.SİBEL GÖNÜLÜN EŞİNİN YAPTIĞI LİSTE BU KADAR OLUR.SEÇİMDE KAYBETTİNİZ ŞİMDİDE MECLİSTE KAYBEDİYORSUNUZ.TABANDAN UZAKSINIZ VATANDAŞTAN UZAKSINIZ.NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE BİR İŞLEM YAPMAK İÇİN SIRA BEKLEMEMEK ÖNCELİK ALMAK ADINA ARAYA ADAM KOYUP AYRICALIK PEŞİNDE KOŞAN BİRİSİNDEN PARTİYEDE MECLİSEDE İZMİTEDE HAYIR GELMEZ.

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 06 Mart 11:44
06

Şamil Şafak - @De Colo 01 nolu yoruma cevabı: Saçmalamışsın ha ideolojisi gibi adı da bu Müslüman halk ile hiç bir bağlantısı olmayan De Colo. Bu ülkede De Colo gibi adı kökü anlayışı kültürü dışarda oalnlar olduğu gibi bu vatanın evlatları da var. Siz bu vatanı sahipsiz mi sandınız ? Made ın France Laik De Colo, hoşunuza gitmedi mi bu vatanın evlatlarını mecliste olması?, siz terör örgütü pkk nın TBMM deki siyasi uzantısı HDP olmasa bundan sonra zor iktidar belediye yüzü görürsünüz De Colo bu vatan evlatları her yerde meclsite, sosyal medyada, yarın Atatürkçü darbeciler, Fetö gibi , eskiden olduğu gibi darbe yapmaya, balans ayarı çekmeye kalkarlarsa, meydanlarda, darbecilere balans ayarı çekmek için hazır vaziyette.. Bu gün Fatma Hürriyete oy veren İYİ Parti milletvekili dahi CHP nin beceriksiz İzmit Belediye yönetimini TBMM taşıdı yolar köstebek yuvası gibi, Fatma hanım uyuyor mu ? ne yapıyor dedi ?. Meclsite bağırarak çağırarak CHP li belediyelerin beceriksizliğini örtemezsiniz. Fakat bir konuda takdir ediyorum İzmit CHP belediyesini. CHP Yalova belediyesi gibi 2 Milyonluk İndra Gandi olayı bu güne kadar yaşanmadı. Binalarına ruhsat almak isteyenler de, 25 Milyon TL okul yapımı bağışı istemiyor CHP Ankara belediyesinden olduğu gibi. . Umarız devamında Sefa Sirmenin 5 Milyar dolarlık dünya belediyeler arsı yolsuzluk rekorları tarihine geçen olaylar yaşanmaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mart 22:58
04

De Colo - @De Colo 01 nolu yoruma cevabı: YANLIŞ YANLIŞTIR.FATMA KAPLANIN BU ŞEKİLDE SİYASİ İÇERİKLİ MESAJ ATMASI YANLIŞTIR.BUNUN BEDELİ HALKIN CEBİNDEN ÇIKIYOR.BİR ÖNCEKİ BAŞKANIN VEYAHUT ESKİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKANININ BU ŞEKİLDE KAMU İMKANI KULLANARAK MESAJ ATMIŞLIKLARI VARSA BUDA AYNI DURUMDUR.BURADA SORUN ŞU.İZMİT BELEDİYESİ İYİ YÖNETİLMİYOR KASABA BELEDİYECİLİĞİ YAPILIYOR MECLİSTE ÇOĞUNLUĞU ELİNDE BULUNDURAN AK PARTİNİN MECLİS ÜYELERİDE DOĞRU DÜZGÜN VE ETKİLİ MUHALEFET YAPAMIYOR.AMİGO KILIKLI ÜYELERLE MECLİS TOPLANTISINI BALO SALONU ZANNEDİP SÜSLENİP PÜSLENEREK MECLİSE GELİP GAZETECİLERE POZ VEREN RÜKÜŞLERLE KAYBEDİLEN BELEDİYE KAZANILAMAZ HALKA HİZMET YAPILAMAZ.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Mart 16:35
02

Gencfa - @De Colo 01 nolu yoruma cevabı: Peki büyükşehirin ve bundan önceki sabık başka. Nevzatın attığı smslere diğer ilçelerdeki smslere ne der bu kadın

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 06 Mart 13:49


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?