Saadetli eski yöneticiden Saadet’e sert eleştiriler

Geçen dönem Saadet Partisi İzmit İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Gökmen, Saadet Partisi ve İzmit İlçe Teşkilatına dair eleştirilerde bulundu

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

NET İFADELERLE

Bu dönem İzmit ilçe yönetiminde yer almayan Ahmet Gökmen, bir süredir yerel bir internet gazetesinde gündeme dair köşe yazıları yazmaya başladı. Gökmen bu kez kendi partisini net ifadelerle eleştirdi. Saadet Partisi İzmit İlçe Kongresine giden Gökmen, yazısının ilk kısmında olumlu, pozitif değerlendirmelerini sıraladıktan sonra şunları yazdı:

HEYECAN VE RUH YOKTU

“…Ama salonda heyacan ve ruh yoktu 40 kişilik yönetim kadrosunun nerdeyse tamamı 35 yaş ortalamasına sahip bir yönetim kadrosunun ilçe başkan adayı daha heyacanlı gür bir edayla salonu ayağa kaldıracak bir konuşma yapmalıydı umudu ve yarınlara olan inancını gözlerinden salona yansıtmalıydı arkasında duran genç ekip o heyacanı hissettirmeliydi

HASTALIKLI YAPISI VAR

Saadet partisinin türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli genelinde de İzmit özelinde de son yıllarda yaşanan hastalıklı bir yapısı var bu hastalığa ilaç bulamaz tedavi edemezse bu hastalık olduğu yerde saydırır.

SEVDAMIN ÖNÜNE GEÇMEZ

Şimdi ben bunları yazıyorum diye birileri İzmit ilçe kongersin de yönetimde görev almadım diye kasıtlı yazdığımı düşünenler olabilir içiniz rahat olsun benim yönetimde görev almamış olmam benim milli görüş sevdamın önüne geçmez bugün burda görev almamış olmam teşkilatın başka bir kademesinde görev almayacağım manasına gelmez ben tüm bu yazdıklarımı doğrularla yüzleşelim yanlış ve hatalarımıza detbir alalım diye uyarı amaçlı yazıyorum bunlar zaten sürekli dile getirdiğim konulardı şimdide daha çok yere ulaşsın diye dile getiriryorum.

MASA BAŞINDAN

Gelelim asıl konularımıza , genel başkanı ve gik üyelerini tenzih ederek , Teşkilatlar il olsun ilçe olsun koltuktan yönetilmeye masa başından direktif vererek parti yönetilmeye başlandı genel başkanın üçte biri kadar teşkilat çalışmalarına önem verilmiyor sırf vicdanen rahat olmak için toplantıdan toplantıya katılıp hiçbir çalışma içinde olmayanlar var hantal biri yapı oluştu kısır döngü içerisinde hep aynı şeyler hep aynı mahalleler ile yol alınmaya çalışılıyor.

SOKAĞA İNMELİ

Kısmi olarak çalışan gayret içerisinde olan teşkilat mensupları ve mahalleler var ama yetersiz, İlçe başkanı ilçeyi koltuktan yönetir mahalleye inmez toplum arasına karışmaz cemiyetlere müsait olursa gider kendi gitmediği durumlarda teşkilatı yönlendirmezse ilçe ne olursa mahalle teşkilatları da aynı yoldan devam eder saadet partisi bu ülkenin en önemli partisidir , o nedenle ilçe başkanı partisinin ve ilçe başkanının ismini duyura bilmek için hertürlü argümanı kullanmak zorundadır.

İLÇE BAŞKANININ ADINI BİLMİYORSA

Bugün İzmit’in merkez mahalleleri ve köy mahalleleri saadet partisi İzmit ilçe başkanının adını bilmiyorsa , O ilçe başkanı ve yönetimi yeterli çalışmıyor demektir basında , medyada kendine yer bulamıyorsa iletişimi iyi değil demektir İzmit’in sorunlarıyla fazla ilgilenmiyor demektir.

TAHAMMÜLSÜZLÜK

Teşkilat içerisinde samimi bir şekilde çalışma yapan insanları altında çalışan eleman olarak değil teşkilatı için dava adamı olanları Onure edecek uslup ve tavır sergilenmeli , farklı fikir ve düşencesi olanlara tahammülsüzlük göstermemeli ayrıştırmanın bir parçasıymış gibi davranmamalı.

YAŞI NE OLURSA OLSUN

Milli görüş teşkilatları gönüllülük esasıyla dava şuuruyla mücadele eden teşkilat mensuplarından oluşmaktadır teşkilat çalışmalarına çağırdığınız gibi herhangi bir konuda istişare yapılacağı zaman çalışmalara çağırdığınız yaşı ne olursa olsun teşkilat mensuplarını da istişareye dahil etmek lazım.

KOPMALARA NEDEN OLUYOR

Herkesin fikrine önem verip ben yaptım oldu mantığından kurtulmamız gerekmektedir istişarenin sonucunu ortaya koymadan olumsuz olarak genel bir kanı oluşmuş konuda teşkilat mensuplarına rağmen ısrar etmek teşkilattan her zaman kopmalara neden olmuştur.
Vel hasıl kelam…

İLÇE BİNASINDAN DEĞİL

Yeni dönemde tüm uyarıları dikkate alan yapıcı uslupla her fikre her düşünceye önem veren ilçe binasından yönetilen değil halk ile toplum ile iç içe olan yapı oluşturarak çalışılması gerekir , basınıyla, medyasıyla , sağcısıyla solcusuyla mahallesiyle , teşkilatıyla bir araya gelen her siyasi düşünceyle aynı zeminde buluşan politikalar geliştirerek yeni bir İzmit , yeni bir dönem için yola çıkılmalıdır tüm temennilerim bu yöndedir …”

,

03 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?