Körfez’den öyle bir çöp çıktı ki...

İZAYDAŞ dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesiyle İzmit Körfezinden bir yılda 380 ton çöp topladı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

1 YILDA 380 TON ÇÖP 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ İzmit Körfezinde gemi atıkları alımı faaliyetlerini yürütürken körfezin korunması ve temizliği için deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile bir yılda deniz yüzeyinden 380 ton çöp topladı. Körfeze giren gemilerin atıklarını toplama işini iki adet atık alım gemileri ile başarıyla yürüten İZAYDAŞ 3.409 gemiye fiilen atık alım hizmeti ile 12.725 m3 atık toplayarak körfezin temizlenmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor.

DENİZ UÇAĞI İLE ETKİN DENETİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının kontrolünde İZAYDAŞ dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ile de bir yılda 380 ton çöp toplayarak İzmit Körfezinde oluşabilecek fiziksel kirliliğin önüne geçmiş oldu. İZAYDAŞın denetleme filosundaki deniz uçağı ise bir yılda 206 saatlik uçuş ile sadece İzmit Körfezi değil Marmara Denizi içme suyu havzaları ve olası orman yangınlarını denetledi. Deniz uçağı deniz kirliliğini anlık olarak merkeze bildirirken oluşabilecek orman yangınlarını gözlemliyor ve içme suyu havzalarının kontrolünü de sağlıyor.

BÜYÜKAKIN: ÖNEMLİ HİZMETLER

Körfezin temizlenmesi için dört koldan gerçekleştirilen çalışmalara büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Geçmişten bugüne bizim en önemli çalışmalarımız çevreye ve denizlerimize yaptığımız hizmetler olmuştur. Körfezimizin havadan ve denizden denetimini sağlıyoruz. Denizimizi kirletenlere ciddi yaptırımlar uyguluyoruz. Ayrıca özel donanımlı teknelerimizle deniz üzerindeki çöpleri de temizliyoruz dedi.

DENİZ SÜPÜRGELERİ

Deniz yüzeyinde bulunan evsel yüzer katı atıkların toplanması içecek kutusu şişe kâğıt sert köpük vb. doğal çöp sayılabilecek ağaç dalları yapraklar vb. çöplerin sızıntı ve kimyasal yayılma yapmayan endüstriyel katı atıkların toplanması amacıyla İZAYDAŞ dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ve kontrol botu ile İzmit Körfezinde hizmet vermeye devam ediyor.

25 Şubat 2020 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?