Lastik-İş çok karşı. Esnek çalışmayı kabul etmeyiz

Lastik-İş Sendikası ile işverenler arasında yapılan toplu iş sözleşmelerinin 4. oturumu bugün gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

4 BİN 500 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR

Lastik-İş Sendikası ile Brisa, Pirelli ve Prometeon arasında yapılacak grup toplu iş sözleşmelerinin 4. oturumu bugün Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. 4 bin 500 işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinde ücret teklifleri görüşülmedi. Arabulucu süreci ise 10 Mart’ta başlayacak ve işçi ile işveren bir kez daha masaya oturacak.

KATILIM

Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Genel merkez yöneticileri, Şube yöneticileri ve iş yeri temsilcileri, Prometeon ve Pirelli’yi temsilen İnsan Kaynakları Direktörü Alper Tokalp, İnsan Kaynakları Direktörü Ayça İnaltekin, İK Müdürü Okan Vural, Brisa Genel Müdürü Uğurtan Doğan, İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Özkan, İnsan Kaynakları Uzmanı Murat Şahin katılım gösterdi.

“REDDETTİK”

Yapılan görüşmenin ardından açıklamada bulunan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Sürekli salondan çıktık ve geri döndük. En fazla bu salondan çıkmamıza neden olan özel istihdam büroları ve destekte çalışan arkadaşlarımızı kaldırmakla alakalı teklifleriydi. Bugün bu maddeleri geriye çekmeyi bu masa sağladı. Özel istihdam büroları da dahil olmak üzere bunu reddettik.

“KABUL ETMEYECEĞİZ DEMİŞTİK”

Verdiğimiz mesajlar hep şunlardı. Esnek çalışma modelini alsa kabul etmeyeceğiz. Bu model çerçevesinde çıkan kanunları asla kabul etmeyeceğiz demiştik” dedi.

“ARA BULUCU SÜRECİ”

Konuşmasına devam eden Başkan Sarı, “ Goodyear için 6 Mart, Prometeon, Brisa ve Pirelli için ise 10 Mart’ta yasal süreç doluyor. Yani bu tarihlerde ara bulucu süreci başlayacak. Lastik İş Sendikası için bu toplu sözleşme yürütenler açısından müthiş derece bir ivmedir.

“6 MADDE GEÇTİ”

Kaldı ki bu maddeler parayla ölçülemeyecek olan maddelerdir. Bunu geri çekmeleri önemliydi. Ayrıca üretimde 4, destekte 2 olmak üzere toplamda 6 tane madde geçti. Ayrıca bir sonraki toplantı 3 Mart Cuma günü 14.30’da yapılacak” şeklinde konuştu.

21 Şubat 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?