O firmadan alacağınız varsa dikkat!

Kocaeli’de daha önce konkordato ilan eden şirketten alacağı olanlar için çağrı yapıldı.

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

KONKORDATO

Kocaeli'de yüzlerce firma konkordato istedi. Çayırova Şekerpınar’da bulunan HAS Mekanik Proje Mühendislik Makine İmalat Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. de konkordato ilan etmişti.Bu kez ise firmadan alacağı olanlara çağrı yapıldı.

ALACAKLILARA ÇAĞRI

Firmanın alacaklılarına şu çağrı yapıldı; Gebze Asliye Ticaret Mahkemesinin 2019/459 Esas sayılı dosyası ile Konkordato talep eden HAS MEKANİK PROJE MÜH. MAKİNA METAL İMALAT SAN. Ve TİC.LTD.ŞTİ. hakkında İ.İ.K’nun 289’uncu maddesi gereğince 12.12.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 1 yıl süre ile kesin mühlet verilmesine hükmedilmiştir.

İ.İ.K’nun 299’uncu maddesi uyarınca “Alacaklılar Komiser tarafından 288’inci madde uyarınca yapılacak ilanla, ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde alacaklarını bildirmeye davet olunur. Ayrıca İlanın birer sureti adresi belli olan alacaklılara posta ile gönderilir. İlanda alacaklarını bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ihtarı da yazılır” hükmü bulunmaktadır.

İ.İ.K’nun 299’uncu maddesi uyarınca HAS MEKANİK PROJE MÜH. MAKİNA METAL İMALAT SAN. Ve TİC.LTD.ŞTİ “inden” alacaklı olmanız durumunda Konkordato Komiserliğine hitaben S.M.M.M Selahattin BAL “Hacı Halil Mah. 1222 Sk. No:13 Daire: 4 Kat:1 Gebze / Kocaeli ” adresine 12.07.2019 (geçici mühlet tarihi) tarihi itibariyle alacak tutarı ve alacağı ihtiva eden belgeleri (makbuz,irsaliye,fatura,cari hesap ekstresi ,ödenmeyen çek ve senet vb.) ıslak kaşeli ve ıslak imzalı şekilde ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde alacaklarınızı bildirmenizi, alacaklarını bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça, konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ve oy hakkından mahrum olacakları ilan ve ihtar olunur.

20 Şubat 2020 - Ekonomi

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?