Emniyet Müdürü açıkladı... Kocaeli’de rekor asayiş rakamları

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Tipioğlu, “Toplam 32 bin 176 uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamalarda 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır” dedi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, yerel ve ulusal medyada görev yapan temsilcilerle bugün kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdür ve yardımcıları ile şube müdürleri katılım sağladı. Kocaeli Polisevi’nde yapılan bilgilendirme toplantısında Tipioğlu, ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

POLİS-MEDYA İŞBİRLİĞİ

Tipioğlu yaptığı konuşmada, “İlimizin huzuru için çok çalışma gerçekleştirdik. Tüm mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Emniyet teşkilatı olarak halkımızın desteğini almanın görevimizi yerine getirirken ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Halkımızın hak ettiği huzur ve güven ortamının devamını sağlamak amacıyla arkadaşlarımla çalışmalara devam edeceğiz. Emniyet teşkilatı olarak yaptığımız çalışmaların doğru bir şekilde ulaşması, polis-medya işbirliğinin en önemli tarafı güvenlik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, halkımızın haber alma özgürlüğünü çerçevesinde bu ilişkiyi güçlendirerek devam edeceğiz” dedi.

ARANAN SUÇLULARDA DÜŞÜŞ VAR

Suç oranlarından bahseden Tipioğlu, “Suç rakamlarındaki ciddi düşüşün sebebi polisimizin alan hâkimiyetini arttırmasıdır. Suçlar işlendikten sonra faillerin yakalanması ne kadar önemliyse olmadan önleyebilmekte o kadar ve hatta daha önemlidir. Alan hâkimiyetinin arttırılması kadar aranan suçluların yakalanması da bu düşüşlerde etkili olmuştur. Yapılan operasyonlar neticesinde 2018 yılında 4 bin 331 aranan şahıs yakalanabilmişken 2019 yılında 5 bin 789 aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca 2019 yılında 11 ayrı Planlı Aranan Şahıslar Operasyonu gerçekleştirilmiş ve sadece bu operasyonlarda 565 kişi yakalanmıştır” ifadelerinde bulundu.

2019 YILINDA 32 BİN 176 UYGULAMA

Yapılan çalışmalara değinen Tipioğlu, “2019 yılında şok uygulama, sabit uygulama, güvenli park uygulamaları, güvenli okul uygulamaları gibi başlıklar altın yapılan planlı toplam 32 bin 176 uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamalarda 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır. Adli ve idari olarak ise 4 bin işlem yapılmıştır. 1 Ocak-15 Şubat 2020 tarihleri arası 45 günlük sürede ise 10 bin 297 uygulama gerçekleştirilmiş ve 864 bin 777 şahıs kontrol edilmiştir” şeklinde konuştu.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR

Tipioğlu son olarak, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozan, şehrimizin güven ortamını tehdit eden tüm suçlularla ve devletimizin varlığına tehdit oluşturan FETÖ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir.  Bu vesileyle kanlarıyla bayrağımızı bayrak yapan, canlarıyla toprağımızı vatan yapan aziz şehitlerimizin ve kıymetli gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

20 Şubat 2020 - Asayiş

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?