Hacı Hızır artık daha güçlü

Bir zamanlar “kentsel dönüşüm” gündemiyle çalkalanan İzmit Hacı Hızır Mahallesinde, mahalle sakinleri yeni bir dernek kurdu

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

FATİH ADA BAŞKAN

Hacı Hızır Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adını taşıyan derneğin ilk genel kurulu dün, mahalle içindeki Fatih Camii Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kongrede yönetim kurulu başkanlığına Fatih Ada getirilirken, başkan yardımcılığına Ömer Yeşil, genel sekreterliğe Mehmet Akbal, saymanlığa Emre Baltacı, yönetim kurulu üyeliğine Ali Kemal Usta, Hüseyin Kılıç,Önder Cihan Acar, denetmenliğe Mustafa Ada, Ahmet Kraloğlu, İbrahim Yılmaz, yedek üyeliğe Alperen Arıkan, Bilal Karasu, Atilla Tutar, Yunus Bıçakçı, İlhan Çavuşoğlu ve İlhan Beşer'in getirilmesine oy birliğiyle karar verildi.

GÖZÜ, KULAĞI, SESİ

Oy birliğiyle başkanlığa seçilen Fatih Ada yapmış olduğu konuşmada, “Bizleri bu göreve layık gördüğünüz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün mahallemizin gözü, kulağı, sesi olacak mahalle derneğimizin ilk genel kurulunu yapmış bulunuyoruz. Yaklaşık 1.5 senedir bireysel olarak yaptığımız çalışmalarla mahalle olarak yakaladığımız çalışmalara dernek çatısı altında geniş katılımlı olarak devam edeceğiz. Son zamanlarda yakaladığımız birlik beraberlik ruhunun devamının sağlanması adına mahalle derneği kurmanın zorunlu ve kaçınılmaz hale gelmiştir” dedi.

RİSKLİ ALAN KARARINI İPTAL ETTİRMEK

Fatih Ada bir süre öncesine kadar mahalle gündeminden düşmeyen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili olarak da ilk amaçlarının riskli alan kararını iptal ettirmek olduğunu söyledi. Ada, “Ondan sonra da mahalle içindeki sıkıntıları belirlemek, gerekli yerlere kişi olarak değil kurumsal kimlikle başvurmak, mahalle için sosyal projeler yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

17 Şubat 2020 - Güncel

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?