Kongrede herkes 'Büyükşehir' dedi

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Kongresi KYÖD Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor.

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SON KONGRE

Ana kademe ilçe kongrelerin ardından başlayan gençlik kolları seçiminde son kongre bugün İzmit’te yapılacak. Böylece, ilçe gençlik kolları kongreleri tamamlanmış olacak. CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Kongresi KYÖD Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Mevcut Başkan Engin Akbulut’un yeniden aday olmadığı kongrede Emre Gümüş, Ahmet Sefa Aşkın ve Ahmet Ömer Kavut başkanlık için yarışacak. 743 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 10 ilçe yöneticisi ve 74 il delegesi seçilecek.

GENİŞ KATILIM

Kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Başkan Adayı Harun Özgür Yıldızlı ve eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım İzmit Belediye Meclis CHP Grup Başkan Vekili Necat Çakır, İzmit İlçe Yöneticisi Anıl Deniz Pişkin,CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP İzmit Gençlik Kollar Başkanı Engin Akbulut, İzmit İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve parti örgütü katılım sağladı.Divan Başkanlığını Ozan Aksu üstlendi.

HAK,HUKUK ADALET

CHP İzmit Gençlik Kolları kongresine ilk sözü adaylardan Ahmet Ömer Kavut yaptı. Kavut,"Bizim bir mücadelemiz var. Bizler hak hukuk, adalet diye yol yürüyenleriz. Bizler herşeye rağmen boyun eğmeyen gençleriz. Yetti artık diyenleriz. Aklı hür vicdanı hür diyen nesıllerız. CHP iktidara yürüyor. Bizler erken seçim görüyoruz. Bizler bu yarışta farklıyız ama aynı ailenin evlatlarıyız. Izmitte yaşıyan 400 bin gencin kanaat öncülüğünü yapacağız.

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ

Kimseyi ayrıştırmayacağız. Birleştirici güç olacağız. Mahalle temsilleri kuracağız . İzmit'in yüz iki yerleşkesindeki sandıkları biz önereceğiz.Gençlerden oluşan bir hukuk komisyonu kuracağız.Yerelde partimizin iktidarını korumak ve Büyükşehir'i almak için çalışacağız. Asla yorulmayacağız."ifadelerine yer verdi

GELECEĞİN YÖNETİCİLERİ

Kavut'un ardından CHP İzmit Gençlik Kolları kongresine aday olan Ahmet Sefa Aşkın,"15 yıl sonra İzmit’te gaflete, dalalete ve hatta hıyanete düşenlere arşı büyük bir zafer kazandık. Hepimizin gözlerinde aynı ateş yüreğinde aynı tutku var. Bugün bu salonda geleceğin yöneticileri var. Yeni bir dönem ılık tutacak olan bizleriz. Karanlığa ışık tutacak olan bizleriz.

HEDEFİMİZ AYNI

Hepimizin derdi vatan hepimizin derdi Atatürk’ün ilkelerini yaşamak. Yönetim anlayışımız farklı olacak ama hedefimiz aynı. Hepimizin derdi bu partiyi daha yükseklere taşımak. Atatürk’ün öncülüğünde bu partiyi daha ileriye taşımaktır. Kongrenin galibi İzmitimizi yerelde ve genelde iktidara taşıyacak yönetimlerdir. Hedefimiz büyükşehir” dedi.

743 ÜYEMİZLE

Son sözü CHP İzmit Gençlik Kolları kongresine aday olan Emre Gümüş aldı. Gümüş,"Bizim için ahlak ve etik her şeyden önemlidir. Biz bu süreci sadece kongre süreci olarak görmüyoruz. Bu süreç partimizi yeniden iktidar etme sürecidir. Ne istediğini bilen bir yapıyı ortaya koymak istiyoruz. Biz buraya bağajımızı boşaltıp geldik. Sokak sokak çalışıp alin teri dökeceğiz. Hırsa iktidar inancımızla mesafe alacağız. 743 üyemizle iktidara adım adım yürüyeceğiz.

TOPLUMUN YARARINA

Bizler bugün burada kendi kararırımızı kendimiz vereceğiz. Gerekirse kırılacağız ama hiç bir zaman eğilmeyeceğiz. Umudu büyütelim diyerek bu yola çıktık. Biz parti içi siyaset yapmıyoruz. Biz siyaseti toplumun yararına yapacağız. Üç adayda listelerde olmalı diye söz verdik. 74 kişide üç kişiye yer veremezsek bu kürsüye çıkmayalım dedik. Korkumuz yok. Gün zulme adaletsizliğe karşı bir olma günü. Bireysel kavgalara takılmayalaım. Biz bu partiyi iktidar yapmak istiyoruz. Güçlüyüz, inanıyoruz ve kazanıyoruz."ifadelerine yer verdi

16 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?