Lastik İş DİSK’te ağırlığını hissettirdi

Disk 16. Olağan kongresi  İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.  

Büyütmek için resme tıklayın

DAMGA VURDU

Disk 16. Olağan kongresi  İstanbul Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. DİSK’in 16. Genel Kurulunun ikinci günü sendika temsilcilerinin konuşmalarıyla devam etti. DİSK'in kongresine Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı'nın konuşması ise damga vurdu.

LASTİK İŞ VE DİSK

İşte Alaaddin Sarı'nın o konuşması;
"İşçi hareketi, artık emek hareketidir. Beyaz yakalılar da artık sendika çatısı altında mücadele etmelidir. Yeni teknolojik yapılar, beyaz yakalıların sendikalı olmasını zaruri kılacak. Kapitalist sistem çökmüştür, artık yeni bir dönem başlayacaktır. Lastik-İş Sendikası ve DİSK dimdik ayaktadır.

İLKLERİ HAYATA GEÇİRMEYE

Yeni döneme hazırız. Dimdik ayaktayız. Kale gibiyiz. Rıza Kuas gibi ilkleri yapan, işçi sınıfının üstünü aratmayan bir liderin izinde yürüyoruz. Nasıl Rıza Kuas ilkleri hayata geçirdiyse, rahmetli genel başkanımız Abdullah Karacan da dünyada ve Türkiye'de taşeronu ilk bitiren liderdir. Lastik-İş, liderlerinin izinde yürümeye ve yine ilkleri hayata geçirmeye devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"

15 Şubat 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?