'İki mezarlığın arasında Kuran Kursu olmaz!'

Bugün yapılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında görüşülen konulardan biri de Kur'an Kursu ile ilgili imar değişikliği oldu

Büyütmek için resme tıklayın

NASIL EVET DİYORSUNUZ?

Kur'an Kursu'nu iki mezar yerinin arasında kaldığı için eleştiren CHP'li meclis üyesi Orhan Tanış konuştu. Tanış, “Siz buna nasıl evet diyorsunuz, hayret ediyorum? Bu her isteklerine evet demek zorunda mıyız? Gelecekte on sene sonra orada bir çocuğun başına bir şey gelirse biz sorumlu oluruz. 

GÜNAHTIR YANİ

Burada Kuran Kursu olmaz. Günahtır yani. İki mezarlığın arasında Kuran Kursu ne kadar doğru? Ruhani ve kişisel gelişim olarak çocuk bu olaydan etkilenir. Biz hayır diyeceğiz ama meclisten geçecek ve bu yapılacak” ifadelerini kullandı.

ÇOK ZARARLI GÖRMÜYORUM

Kuran Kursu yapılmasının zararını görmediğini söyleyen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Tanış'a şöyle yanıt verdi; "Kamp alanları için böyle bir şey yapılmak isteniyor. Evet olumsuz örnekler var. Oldu. Fakat tüm vakıflarda bu olacak gözüyle bakılmasını çok doğru bulmuyorum. Ben kanaatimce yapılmasını çok zararlı görmüyorum.” 

HASTANEYE DE UZAK

Engin Taşdemir ise Kuran Kursunun konumunun hastanelere oldukça uzak olduğunu ifade etti. Taşdemir, “Buradaki olayı cemaat,mMüftülük yapsa bile bir hata vardır. Orada kurulacak olan Kuran Kursu hastaneye yaklaşık 1 saat uzaklıkta. Kış günü bir çocuğa bir şey olursa bunu yaptıkları şekilde vebali olur. İki mezarlığın arasında bir çocuğa Kuran Kursu dersi verilmez diyoruz” dedi.

13 Şubat 2020 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?