Ömer Faruk Başaran: Bir günde 100 kişiyle mülakat yaptık

Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran bugün EN Kocaeli’yi ziyaret ederek oldukça önemli açıklamalarda bulundu

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

KOCAELİ’DEN ÇOK İLGİ VAR

Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran bugün EN Kocaeli’yi ziyaret etti. İl başkanı belirlenmesi süreçten bu yana parti içindeki önemli gelişmelerle ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunan İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Gelecek Partisine Kocaeli’den çok yoğun bir talep olduğunun altını çizdi.

DAVUTOĞLU GELECEK

Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Çok yoğun bir şekilde çalışmalar sürüyor. Gelecek Partisine Kocaeli’de çok yoğun bir talep var. Bunu görüyoruz ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. İl binamızda çalışmalarımız sürüyor. Ay sonu yada önümüzdeki ayın başında açılış yapmak istiyoruz. Açılışa Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu da gelecek. Onun programına göre bir düzenleme yapacağız.

ÖNCE İL YÖNETİMİ SONRA İLÇE BAŞKANLARI

İlçe başkanlarımız il yönetimi oluştuktan sonra atanacak. Zaten usul de böyle. İl yönetimi belirlendikten sonra ilçe başkanlarını atayacağız. İl yönetimimiz de ay sonu açıklanacak. Aslında şuan açıklayacak durumdayız ama bekliyoruz. Belki ekstra isimler olabilir. İlçe başkanlarımız da bu sürecin sonunda açıklanacak.

1.700 KİŞİLİK YÖNETİCİ KADROSU

Yönetimlerimiz il bazında 50’şer kişilik olacak. Kadın kollarımız da gençlik kollarımız da 50 kişiden oluşacak. Kocaeli genelinde 1.700 kişilik bir yönetici kadrosuyla çalışacağız. Bugüne kadar 400 başvuru aldık. Sadece cumartesi günü 100 kişiyle mülakat yaptık.

TELEFONLA ARADI

İl başkanlığı için benim atanmamdan önce 8-10 isimle görüştük. Bazı isimleri genel merkezimize gönderdik. Ancak genel başkanımız demek ki bizi daha güçlü gördü. Bir gün beni telefonla arayarak il başkanlığını yapar mısın diye sordu. Biz de siz uygun gördüyseniz tabi ki dedik ve il başkanı olarak görevlendirildik.

İSTANBUL’DA OTURUYORUM

Ben İstanbul Suadiye’de oturuyorum. Ancak her gün Gebze’ye geliyorum. Zaten Gebze’de evimiz de var. Ancak İzmit’e taşınmak gibi bir düşüncem yok. Zaten ilçelerimiz birbirine yakın. Her an her yerde olabilecek durumdayız.

SAYISAL HEDEF KOYMADIK

Gelecek Partisi olarak Kocaeli’de henüz koyduğumuz sayısal bir hedefimiz yok. Zaten sayısal hedefler ifade etmeyi de doğru bulmuyorum. Elimizde bazı anket sonuçları var. Ancak ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Önümüzdeki günlerde bende anket çalışması yaptıracağım. O zaman durumu daha da net göreceğiz.

DİYALOG ÇOK İYİ

Genel başkanımızla diyalogumuz çok iyi. Genel başkanımız çok açık bir insan. Bir şey sorduğumuz zaman müsaitse eğer anında sorununuzu çözer. Hem de baştan savma yanıtlarla değil.

BİRLEŞSEK OYUMUZ DÜŞERDİ

Türkiye’nin en büyük partisi kararsızlar partisidir. Kararsızların deneyeceği şey de yeni partilerdir. Bizim için buradan çok büyük bir sinerji yaşanacağını düşünüyorum. Kurulması planlanan diğer partiye birleşme noktasında genel başkanımız kapıyı açık bıraktı. Ancak onlar yanaşmadı. Zaten birleştiğimiz takdirde oylarımız düşecekti. Anketlerden bu sonuç çıktı.”

10 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?