Kudüs İslamındır. Müslümanlar birleşin!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, bugün Cuma namazı çıkışı İzmit Fevziye Camii önünde yapılan basın açıklamasıyla Kudüs'e sahip çıkma çağrısında bulundu

Büyütmek için resme tıklayın

GENİŞ KATILIM VARDI

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Şahin Yaşlık tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır ve Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş ile çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı. Açıklamada ABD tarafından yüzyılın anlaşması olarka lanse edilen ancak esasında Kudüs’ün işgalini öneren anlaşmaya tepki gösterildi.

ELAZIĞ VE MALATYA

Şahin Yaşlık tarafından okunan basın metninde şu ifadelere yer verildi:
“Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Kısa sürede yaraların sarılmasını, mağduriyetlerin giderilmesini ve yardımların ihtiyaç sahiplerine en hızlı ve doğru biçimde ulaştırılmasını sağlayan devletimize, tüm sivil toplum örgütlerine ve birlik beraberlik örneği gösteren aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

IRKÇI SAPIK

Yine Avrupa Parlemontusunda yaşanan, ırkçı Yunan vekilin bayrağımıza karşı yapmış olduğu çirkin provokasyonu şiddetle kınıyoruz. Avrupanın şımarık ve ırkçı çocuklarına en güzel cevabı bin yıldır veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz.

FİLİSTİN’İ YOK ETME PLANI

Bir başka provokasyonda bu coğrafyada akan kan ve gözyaşının sebebi olanlar tarafından, sözde “Barış Planını” verdikleri ama gerçekte Filistin’i yok etme, Kudüs’ü esir ve işgal etme planını açıklayarak gerçekleştirildi.
Elleri Müslüman kanıyla kirlenmiş emperyalist ABD ve Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplanmış İsrail, kendi geleceklerini inşa etmek ve garanti altına almak uğruna, ilk kıblegahımız Mescid-i Aksayı ve Kudüs’ü işgal ederek, dünyadan tedricedilmiş, göstermelik Filistin Devleti vaadiyle hain planlarını sinsice devreye koymaya kalkıyorlar.
Lanet olsun sizin Barış Planınıza. Lanet olsun sizin ikiyüzlü, yalan ve hile dolu, kan ve gözyaşı kokan sözlerinize.
Lanet olsun hain plana…

KİTLE İMHA SİLAHLARINA GÜVENİYORLAR

Ellerindeki kitle imha silahlarına güvenen, Müslüman coğrafyasının dağınıklığını ve iç çekişmelerini fırsat bilerek, Filistin halkına bir dayatmayı zorluyorlar. Yüzyılın delisi Trump, utanmadan “Hiçbir zaman için tarihin karanlık günleri, İsrail halkı için geri gelmeyecektir” açıklamasında bulunuyor.
Ant olsun ki sana gün yüzü göstermeyeceğiz. Her gün yeniden imanımızı kuşanacak, senin planlarına esir olmayacağız. Hz. Ömer’in emanetini, Selahattin Eyyübi’nin rüyasını, Sultan Süleyman’ın mirasını sana bırakmayacak, Abdülhamit’in davasını yere düşürmeyeceğiz.

EY KUDÜS

Ey Kudüs, Mazlum Mescit-i Aksa;
Seni nesiller boyunca İbrahimî yaşayışın merkezi yapacak ve Filistin’i zulmün pençesinden kurtarıp özgürleştirmek için her nefeste bin kere sana yemin içeceğiz.
Sözde Barış Planının ciddiye alınacak bir tarafı olmamakla beraber, Devlet ve ümmet olma bilicine kavuşamamış içimizdeki hainleri de unutmayacağız. Filistin’e sahip çıkmak yerine emperyalistlere uşaklık yapan Suudi Arabistan’ı da, Birleşik Arap Emirliklerini de, Bahreyn ve Mısır’ı da not ediyoruz. Libya’yı, Irak’ı ve Suriye’yi kana bulayanlarla beraber iş tutmak, İslam’a ve onun temsilcisi efendimiz Hz. Muhammed’e (SAV) ihanettir. Ve hainlere hesap elbet birgün, en ağır şekilde kesilecektir.

GENEL HUKUK HİÇE SAYILDI

ABD’nin gelmiş geçmiş en dengesiz başkanı, katil Trump, Filistinlileri ebediyen yurtlarından sürmeyi hedefleyen “Yüzyılın Anlaşması” adını verdiği planını, herkesçe malum olan emperyalizmin genel hukukunu bile hiçe sayarak, yanına bir başka katil Netenyahu’yu da alarak dünyanın gözüne baka baka deklare edilmiştir.

BU İŞBİRLİĞİNİ BOZACAĞIZ

Özellikle Kudüs’ün statüsü konusunda tamamen sapkın bir inançtan hareketle oluşturulan iddianın ve teröre dayanan eylemlerinin meşrulaştırılması amaçlanmaktadır. Başka bir ifadeyle, ilk günden itibaren gerçekleştirdiği terör eylemleriyle ayakta kalmaya çalışan Siyonist İsrail’in ABD tarafından desteklenmesi, terörün meşrulaştırılması ve yaygınlaştırılması noktasında kirli bir iş birliğidir.
Bu işbirliğini bozacak, İsrail bu topraklardan sökülüp atılıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz.

KATİL İSRAİL

Açıklanan bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır. Nihayetinde ölü doğmuş bir anlaşmadır ve açık bir şekilde Müslümanların yok sayılmasıdır. Sözde işgal edilmiş topraklardan biraz toprak vaadiyle, milyonlarca Filistinli kardeşimiz vatansız ve topraksız bırakılmak istenmektedir.
Tarihi süreç boyunca uğruna binlerce şehit verilmiş topraklar için para vereceklerini söylemeleri de İslam’ı ve cihat ruhunu bilmediklerinin ispatıdır. Kudüs satılık değildir. Kimse bir şeyler verelim de siz burayı bize bırakın edepsizliğine de girmesin. Türk milleti olarak Filistin topraklarını ve Mescid-i Aksa’yı namus kabul ediyor, cennetmekan Abdülhamit Hanın emanetini korumaya yemin ediyoruz.

SİYONİZM KÖPEKLERİ

Filistin küçültülecek, Kudüs bütünüyle işgal edilecek, Filistinliler vatanlarından çıkarılacaktır. Ve bizden buna razı olmamız istenmektedir.
Filistin Müslümanların onuru, Kudüs bizim namusumuzdur. Kudüs özgür olmadıkça bu topraklarda barış olmayacak, siyonizmin köpekleri rahat uyuyamayacaktır.
Değerli katılımcılar, ABD ve İsrail, altmış yılı aşan kan ve zulüm devleti tasarımıyla başaramadıkları büyük İsrail ve yok edilmiş Filistin hayalini, şimdi de bu sinsi yolla gerçekleştirmeyi deniyor. Postalla, kanla olmadı, kravatla ve kalemle masa başında halledelim istiyorlar.


KAN VE GÖZYAŞI

Bu anlaşmayı önemseyen, irdeleyen, konuşmaya ve uzlaşmaya değer görenleri uyarıyoruz. Filistin bir mihenk taşıdır. Kudüs düşerse İslam düşer. Mescid-i Aksa’ya yeltenen sizin namusunuza yeltenmiştir. Ne zaman uyanacak ve bu hain planın parçası olmaktan vazgeçeceksiniz.
Filistin’in düşmanı, Kudüs’ün satıcısı, Filistinlilerin soykırımcısı olanlara ortak mı olacaksınız. Bu kan ve gözyaşı sizi de boğar ve gün gelir o kan ve gözyaşı sizi de bulur.

KİMSE YELTENMESİN

Hiç kimse, Filistin’e el koymaya, İsrail’e yol vermeye, ABD’ye refakat etmeye yeltenmesin. Bu coğrafya, insani değerleri herkese sunma noktasında cömert, insanlıktan nasipsiz her özneye, her devlete ve her zihniyete haddini bildirecek kadar mert insanların ve inanmışların coğrafyasıdır.
Irak, Suriye, Afganistan ve daha birçok müslüman ülke, ABD’nin ne işe yaradığını, vaat edilmiş topraklar için neler yaptığını yaşayarak ve zulmün her çeşidini görerek test etti. Filistin bir yüzyılı kan ve gözyaşı ile geçirdi. ABD şimdi “Bak elimde silah değil, kalem var” şirinliğiyle yeni bir yol, yeni bir son arıyor. Bu bu kirli senaryoları onların başına yıkacak, ABD’ye ve köpeği İsrail’e haddini bildireceğiz.

BİLİNSİN Kİ…

Bilinsin ki, Filistin ne İsrail’in hedeflediği kadar küçük ne de ABD’nin düşündüğü kadar aciz bir devlettir. Bilinsin ki, intifada sadece Filistin’e ve Filistinlilere ait değil, bütün insanlığa ve yerküreye hâkim bir bilinçtir. Bu planın tek olumlu yanı, emperyalizme ve Siyonizmekarşı küresel intifada çağrısının karşılık bulmasını hem kolaylaştıracak hem hızlandıracak olmasıdır.
ABD ve İsrail şunu bilsin; içinde bağımsız Filistin’in, özgür Kudüs’ünolmadığı hiçbir sözleşme, anlaşma ve planda, imzamız da rızamıza da olmayacaktır.

İŞGAL BİTEEK İSTAİL GİDECEK

Kahrolsun ABD Emperyalizmi, Kahrolsun İsrail İşgali
Filistinliler için cehenneme dönüştürülmüş bir hayattan İsrail halkına cennet oluşturulamayacak.İsrail, işgal ettiği topraklardan çekilmeden barış olmaz, olamaz. Topraklarından sürülmüş 6 milyonu aşkın Filistinli evlerine dönmeden barış olmayacak, biz de ülke ve ümmet olarak buna razı olmayacağız.

TÜM DÜNYAYA HAYKIRIYORUZ

Buradan bütün dünyaya haykırıyoruz:
Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlarında yanında zulme karşı durmaya devam edeceğiz.
Değerli Dostlar, biz vicdanın sesiyiz.Bütün sesleri sustursalar da vicdanın sesini susturamazlar. Bizler Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülü olarak, tarihe ve insanlığa karşı sorumluluğumuzun gereği olarak susmayacağız. Müslümanlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, Filistin meselesinde, Kudüs meselesinde ve Mescidi Aksa hakkında asla duyarsız kalamazlar.

İSLAMI SAVUNMAKTIR

Kudüs'ü savunmak, gerçek manada İslam’ı savunmaktır.
Açık söylüyoruz; TBMM de bulunan tüm partilerin ortak bildiri ile kınadığı bu “ Kanlı Planı” yok etmek için ne gerekiyorsa yapacağız.
Orta Doğu’dan defol ABD,Orta Doğu’dan defol İsrail.
Kudüs namusumuz, ilk kıble Mescid-i Aksa onurumuzdur.Onurumuza ve haysiyetimize dokundurmayacağız.
Ya Rabbî! Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs'ün özgürlüğünebizleri de şahit kıl!
Yaşasın bağımsız Filistin, yaşasın Müslümanların o

nurlu mücadelesi.”

31 Oca 2020 - 14:50 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?