Bu takım Süper Lig'e yakışır

Başkan Büyükakın Kocaelispor'un antrenmanını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolculara aldıkları başarılı sonuçlardan dolayı tebrik etti.

Büyütmek için resme tıklayın

SÜPER LiGE YAKIŞIR

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kocaelispor'un antrenmanını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolculara aldıkları başarılı sonuçlardan dolayı tebrik etti. Kocaelispor Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna da Başkan Büyükakın'a eşlik etti. Futbolculara tatlı ikram eden ve antrenman sahasında sohbet eden Başkan Büyükakın, "Kocaelispor'un ilk hedefine ulaşmasına sayılı haftalar kaldı" diyerek genel bir değerlendirme sorusu soran spor muhabirine cevaben "İlk hedefe ulaşma konusunda zerre kadar zaten şüphemiz yoktu. Bu sene bu iş tamam. Bir üst lige çıkacağız. Bizim için bu yolun başlangıcıdır. Bizim hedefimiz bir üst lige çıkmak değil. Bizim hedefimiz Süper Lige çıkmaktır" dedi.

"13 MİLYON CİVARINDA DESTEK SAĞLADIK"

"Ben bu takımın Süper Lige çıkacağına yürekten inanıyorum" diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın "Bunun için tüm hazırlılarımızı yaptık. Zihin olarak hem bizler hazırız hem de kent hazır. Sadece bundan sonraki süreçte yönetim olarak ve yönetimin arkasında duran belediye başkanları kentin kanaat önderleri siyasi partileri sivil toplum kuruluşlarının tamamı doğru adımlar atmalı doğru hamleler atmalıdır. Bize göre bu doğru adımlar birkaç noktadan yürümelidir. Birincisi kulübün mali yapısıdır. Kulübün mali yapısının kalıcı olarak güçlendirilmesi konusunda önemli adımlar atmak için bir taraftan çalışıyoruz. Şimdiye kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük destek verdik. Bunu kent kamuoyu da biliyor ilgilenen yöneticilerimizde biliyor. Daha öncesinde KEV tesislerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınmasıyla ilgili başlayan bir süreç vardı. Ben o zaman Büyükşehir Belediyesinde genel sekreterdim. Geçmiş dönem belediye başkanımızın talimatlarıyla o zaman aşağı yukarı 55 milyon civarında bunun 10 milyonu yurt yapılmak üzere ayırdığımız 45 milyon TLlik bir destek sağladık. Arada sırada verilen ufak tefek destekleri hariç tutarsak bu sezonda 13 milyon civarında bir destek sağladık" ifadelerini sarf etti.

SÜPER LİG ULAŞILABİLİR BİR HEDEFTİR

Mali destekler konusunda açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Ben Büyükşehir Belediyesinin desteğini söylüyorum. Şuan içinde bulunduğumuz tesis desteğini Körfez Belediye Başkanımız Şener Söğüt bir ricamızla hemen yerine getirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Ama dökme suyla değirmen dönmez. Süper Ligi hedefleyen Kocaelispor'un çok daha sağlıklı bir mali altyapıya kavuşması lazımdır. Bunun için Kocaelispor'a sürekli gelir getirecek ve sırtındaki yumurta küfelerden kurtaracak bir takım adımlar atmak için yönetimle özel görüşmeler yapıyoruz. Diğer taraftan bu takımın çok güçlü bir altyapısının olması gerekiyor. Altyapı kulüpler açısından futbolcularının transferleri yani kulüp için aynı zamanda çok önemli bir gelir desteği demektir. Kocaelisporun hem sporcu yetiştiren bir altyapıya hem de sonrasında transfer ederek kendine gelir getiren bir kaynağa da sahip olması lazım. Bu tarafta bizim unutmamamız gereken bir diğer bir başlık da sahiplenmedir. Kocaelisporu kentin tamamının sahiplenmesi son derece önemlidir. Süper Ligde oynayan takımların çoğunda bizim kentimizdeki gibi bir sahiplenme bile yok. Çok az takımda böyle bir sahiplenme var. Bu taraftarın emeği ve yüreğinin hakkı verilmesi ile bu takımın hak ettiği yere gelebilmesi için bizim de daha fazla gayret göstermemiz gerekiyor. Biz gerçekten inanıyoruz. Süper Lig hedefi ulaşılabilir bir hedeftir. Bugünden söylediğimizde belki çok hayali gelebilir."

ZİHNEN HAZIRLIK YAPMAMIZ GEREKİYOR

"Süper Ligde daha büyük başarılara hatta uluslararası başarılara odaklanmış bir vizyon gerekir" diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın "Biz altyapıyı kurduğumuzda altyapıdaki çocuklarımızı bugünden başlayıp 15 sene sonra uluslararası liglerde başarı getirecek anlayışla ve profesyonelce yetiştirdiğimizde beslenmelerinden egzersizlerine kadar her şeyi akademik anlayışla birlikte teknik heyetle planladığımızda bunun erişilmesinin mümkün bir hedef olduğunu düşünüyorum. Yani nüfusu Kocaeliden küçük ülkeler var ve bu ülkelerin uluslararası başarısı söz konusu olabiliyor. Kocaelide de bu olabilir. Böyle bir vizyonla yaklaşmak lazım. Bugün attığımız adımları da ona göre atmak lazım. İnşallah bu takım bir üst lige çıkacak. Bundan zerre şüphemiz yok. Teknik heyet inanmış futbolcular inanmış ve son derecede başarılı gidiyorlar. Ben hepsini tebrik ediyorum buradan. Bizim aslında bundan sonraki senelere zihnen hazırlık yapmamız futbolcularla teknik heyetle ve şehirle kenetlenip bundan sonraki senelerde zaman kaybetmeden her sene bir üst lige diyerek istikrarlı gitmemiz lazım" dedi.

HAZIRLIKLARINI YAPTIĞIMIZ ŞEYLER VAR

Biliyorsunuz Süper Ligin bir önündeki ligde asıl takılmalar yığılmalar oluyor diyerek açıklamalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın O liglerde çok zaman kaybı oluyor. O liglere geldiğimizde benim az önce bahsettiğim bütün mevzuları halletmemiz gerekiyor. İnşallah o zamana kadar detaylarını şimdi paylaşmak uygun olmaz bildiğimiz ve hazırlıklarını yaptığımız bazı şeyler var. oraya geldiğimizde hazır olacak ve zaman kaybetmeden inşallah Süper Lig ile bu takımı buluşturacağız. Bu takım Süper Lige yakışır bu kent Süper Lige yakışır. İnşallah hep birlikte bunu görürüz. İnşallah bu takımın daha başka başarılarını bu kentin çocuklarının daha başka başarılara imza attığını görürüz. İnşallah en kısa zamanda Süper Ligde buluşuruz" ifadelerini sarf etti.

KALICI HİZMETLERLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

"Taraftarların O sene bu sene bundan sonra her sene" diye sözlerini hatırlatarak açıklamalarına devam eden Başkan Büyükakın "Gerçekten biz sadece onların O sene bu sene bundan sonra her sene sloganına hizmet edecek şekilde takıma destek vermeye devam edeceğiz. Kalıcı desteklerle kalıcı hizmetlerle yolumuza devam edeceğiz. Ben inanıyorum. Zerre kadar şüphem yok. Olduğu zaman da çok güzel olacak onu da biliyorum. Bu kente bambaşka bir hava gelecek. Bir taraftan da stadın yolları için çalışıyoruz. Arkadaşlarımız projeyi hazırlıyor. Hem otopark problemi hem yollardaki problemleri çözeceğiz inşallah. Futbolseverler de oraya daha kolay gelecekler. Her geçen gün daha güzel bir hava yakalayacağız. İmrenilen kulüplerden bir tanesi olacağız. Zaten şuan da başladı. Ben Türkiye çapında programlara katıldığımda herkes bana Kocaelisporu soruyor. Takım iyi gidiyor diyorlar. Herkesin haberi var. Ne zaman Süper Lige çıkıyorsunuz diyorlar. Bizler de yakın zamanda diyoruz" şeklinde konuştu.

"KOCAELİSPOR HİÇ KİMSENİN MALI DEĞİLDİR"

Gazetecilerin kulübün borçsuz bir yapıyla devam etmesinin önemine değinen soruya da cevap veren Başkan Büyükakın "Akıllı bir şekilde yönetilirse borçsuz gitmek mümkündür. Yeter ki doğru adımlar atılsın. Altyapı çok önemlidir. Altyapıdan futbolcu yetiştirdiğinizde yetişen futbolculardan transfer yaptığınızda kulüp daha sağlıklı yapıya kavuşur. Gelir getirici mülklerinin olması Kocaelisporun açısından çok önemli. Yoksa Büyükşehir Belediyesi 13 milyon verdi hadi bir 13 milyon daha verdi 30 milyon ya da 50 milyon verdik diyelim Kocaelisporun Büyükşehir Belediyesinin bütçesiyle bile Süper Ligde kalması mümkün değildir. Baktığımızda milyon dolarlık transferlerin olduğu bir lig var ortada. Orada şampiyonluğa oynayacağız dediğinizde bunun gerçekçi olmadığını bugünden görmek son derece kolay. Dolayısıyla oradaki asıl başarı sportif başarı altyapı başarısı ve sağlıklı güçlü bir mali yapıyla olur. Onları sağladığımızda Süper Lig de ve sonrası da gelir. Bu çok net bir şekilde görünüyor. Yeter ki doğru vizyon ve doğru stratejik kararlar olsun. Kendimizle uğraşmayalım sadece önümüze bakalım. Kulübün başarısına gölge getirecek fitne fesat hareketlerinden ve girişimlerinden uzak durmakta fayda var. Kocaelispor hiç kimsenin malı değildir. Ne benim ne bir başkasınındır" dedi.

"KENDİME BİR ŞEY DEVŞİRMİYORUM"

"Bu kentin takımının başarısı bu kentin başarısıdır" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın "Ben şuan da belediye başkanı olduğum için üzerime düşeni yapıyorum. Buradan kendime bir şey devşirmiyorum. Ben bu kulübe babamın parasını da vermedim. Bu kulübe verilmesi gereken desteği veriyorum sadece. Herkesin bu yaklaşım içerisinde olması lazım. Siyaset gölgesinin ve küçük hesapların gölgesinin Kocaelispordan uzak durması lazım. Bu kulüp Süper Lige çıktığında bu kent kazanacak" diyerek açıklamalarını tamamladı.

"NİYETİMİZ HAYIR"

Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez ise "İkinci yarının son on maçı belki de son yedi maçında şampiyonluğunu ilan etmiş bir takım vaat ediyoruz demiştik. İnşallah rabbim bize bunu nasip edecek. Bunun en büyük mimarı tabi teknik ekibimiz futbolcu kardeşlerimiz ve en önemlisi bize içeride ve dışarıda çok önemli güç veren taraftarlarımızdır.  Taraftarlarımıza ortaya koydukları büyük ve centilmence destek için teşekkür ediyorum. Hamdolsun her şey yolunda. Niyetimiz hayırdı inşallah sonuçta hayır olacak. Ama başarımızda bize öncü olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakına ufkumuzu açtığı ve bize vermiş olduğu maddi ve manevi destekler için bir kez daha teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir tesisi bize kazandırılmasında öncü olmuş Körfez Belediye Başkanımız Şener Söğüte de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizlere destek olan bütün belediye başkanlarımıza ve kent büyüklerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini sarf etti.

"TAKIMIN YANINDAYIZ"

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ise "Bugün Kocaelisporun başarısını konuşuyoruz. Kocaelispor ile seviniyoruz. Bu sevinçte bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Tabi bu başarıda bizler destekleyici rol üstlendik. Bu desteğin en büyüğünü de kıymetli Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptılar. Takımın önünü açtı. Bu anlamda başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bunun yanında yönetim inandı. Kocaelispor başkanımız görevi devir aldıktan sonra ilk günden bugüne kadar bütün işini gücünü bıraktı ve takıma yoğunlaştı. Takımın başarısı için çalıştı yönetimiyle birlikte gayret etti. Aslında kentimiz de inanmıştı. Bu kent bu başarıyı hak ediyordu. Takımımızda sağ olsun bize 10 maçtır büyük bir galibiyet sevinci yaşatıyor. Oyuncularımızı da tebrik ediyoruz kutluyoruz. Bizler destek anlamında ilçemizde bulunan bu tesisi takımımıza antrenman yapmaları için tahsis etmiş olduk. Sürekli desteklerimizle takımımızın yanındayız" açıklamasını yaptı.

"ALLAH YOLUMUZU BAHTIMIZI AÇIK ETSİN"

"Büyük bir seyirci kitlesine sahibiz" diyerek açıklamalarını sürdüren Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt "Bizler de zaman buldukça takımımızın maçlarını izlemeye gidiyoruz. Maddi ve manevi takımımızın arkasındayız. Güzel gidiyor inşallah şampiyon olacağız. Bu kent için bu yeterli mi Değil.  Hedefimiz Süper Lig. İnşallah bu ekibimiz Büyükşehir Belediyemizle taraftarımızla ve takımımızla Süper Lige taşıyacak. Buna inanıyoruz. Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin" diye konuştu. Teknik Direktör Selahattin Dinçel ise "İnşallah bu sezon var olan iyi çizgi taraftarımızın da söylediği gibi Bu sene o sene her sene bir üst lige sonunda Süper Lige sloganı gerçekleşir. Eminim ki Kocaelispor Türkiye liglerinde imrenilen bir takım. Takip edilen bir takım. Zamanı geldiğinde İnşallah Süper Ligde ve Avrupada uluslararası arenada tekrar adından söz ettirecektir. Ben tekrar Tahir başkanıma hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Büyükakın antrenman sonrası takımın antrenmanını takip eden yeşil siyahlara gönül vermiş Yaşar Çelik ve ailesini yanına gitti. Soğuk havaya rağmen antrenmanı takip etmelerini takdir eden Büyükakın Yaşar Çelikin kullandığı minibüsün koltuğuna da oturarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Birliktelikler çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

29 Oca 2020 - 12:56 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?