Büyükşehir'de anlaşma yok!

İSU çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmelerinde yine bir anlaşmaya varılamadı.

Büyütmek için resme tıklayın

GREV OYLAMASINA

Yasal sürecinin de dolmasıyla birlikte sözleşmede Hizmet-İş arabulucu başvurusunda bulundu. Arabulucu sürecinde de anlaşma sağlanmazsa sendika iş yerlerinde grev oylamasına gidecek. Yerel-Sen ve Hizmet-İş arasında devam eden Büyükşehir ve İSU toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işverenin masaya getirdiği ilk 6 ay yüzde 4, ikinci ay yüzde 4, ikinci ve üçüncü yıl için ise TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranı zam önerisi nedeniyle anlaşma masada bitmedi.

TEKRAR MASAYA ÇAĞIRACAK

Sözleşmenin yasal 60 günlük sürecinin dolması ile birlikte uyuşmazlık tutuldu ve arabulucu süreci başladı. Hizmet-İş Sendikası arabulucu için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. 7 maddesi üzerinde anlaşma sağlanmaması nedeniyle atanacak olan arabulucu anlaşmazlık nedeni olan maddeler üzerinde taraflar tekrar masaya çağıracak. Arabulucunun atanması ile başlayacak olan yasal 15 günlük süreçte de anlaşma sağlanmazsa grev süreci başlayacak ve sendika iş yerlerinde grev oylaması yapacak. İşverenin bu sürecin tamamı yaşanmadan anlaşma sağlamak için ortak bir yol bulması bekleniyor.

27 Ocak 2020 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?