İflas eden 25 yıllık Kocaelili firmada yeni gelişme

Kocaeli’nin büyük fabrikalarından biri geçtiğimiz yıl iflas etmişti

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

GEÇTİĞİMİZ YIL İFLAS ETTİ

1995 yılında sektöre adım atan ve yaklaşık 25 yıl boyunca Çayırova’da faaliyet gösteren Şekerpınar Kağıt Oluklu Mukavva Anonim Şirketi, 17 Ekim 2019 tarihinde mahkeme kararıyla iflas etmişti.

ALACAĞI OLANLARA SESLENDİ

Bir yıldır iflas süreci içinde olan Şekerpınar Kağıt Oluklu Mukavva Anonim Şirketiyle ilgili bugün Gebze 4. İcra Dairesi tarafından yeni bir duyuru yayınlandı. Şirkette basit tasfiye usulünün uygulanacağını bildiren Gebze 4. İcra Dairesi, fabrikadan alacağı olanlara seslendi.

30 GÜNLERİ VAR

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
“Şekerpınar Kağıt Oluklu Mukavva Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi isimli müflisin iflas dairemizce defteri tutulan mallarının bedellerinin tasfiye giderlerini koruyamayacağı anlaşıldığından basit tasfiye usulünün uygulanması kararlaştırılmıştır.
Bu sebeple alacakların bu ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde alacaklarını ve iddialarını bildirmeleri, bu müddet içinde alacaklılardan birinin giderleri peşin vermeksuretiyle (Yön.Md.53) ile tasfiyenin adi şekilde (Md.219) yapılmasını isteyebileceği İ.İ.K.nun 218.maddesi gereğince ilan olunur.”

27 Ocak 2020 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?