İZKANDER'den eylem açıklaması: Provakatif niyetlilere izin vermeyeceğiz

Kandıra’ya yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi ile ilgili tepkilerini sürdüren İzmit Kandıra Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği, 19 Ocak Pazar günü Sarıhocalar Köy meydanında, bölge halkıyla bir araya gelecek.

Büyütmek için resme tıklayın

 YAPILAN HATADAN DÖNÜN

Kandıra’ya yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi hakkında yapacakları eylem hakkında açıklamalarda bulunan İZKANDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Özkan, sert tepki gösterdi. Özkan açıklamalarında, “Amacımız, yapılan hatadan dönülmesi için bir kent şuuru ve bilinci oluşturmak, çok geç olmadan hatadan dönme erdemliğinin kazanılması için adım atılmasını sağlamaktır” diyerek Sarıhocalar’da  19 Ocak Pazar günü İZKANDER olarak tüm Kocaelileri gerçekleştirecekleri ortak basın açıklamasına davet etti.

İşte o açıklamalar...

İNSANİ TEPKİMİZİ KOYACAĞIZ

"Son günlerde şehrimizin gündemi, gelişen olaylar ve yaşadıklarımızın bizi getirdiği nokta 19 Ocak Pazar günü Saat:15:00  da Kandıra İzmit sınırı ve yolu üzeri olan Sarıhocalar Köy meydanında buluşma , medeni ve insani tepkimizi ortaya koymak, basın açıklaması yapmaktır.

EYLEMİN AMACI ORTADADIR

Nedeni belli olan eylemin amacı da net ve ortadadır. Amaç, ortalığı karıştırmak, kaos oluşturmak, ne istediğini bilmeden yıkmak ve var olanı tüketmek adına değil kenti ve insanı korumak ve kollamak adınadır. Amaç kentin yeşil ve temiz kalan bağrına sokulmaya çalışılan çöp yığının oluşturacağı olumsuzluklara insanı ve vicdanı tavır koymak ve doğru yolun bulunması adına kent duyarlılığı oluşturmaktır. Amaç, benden uzak olsun da nerede olursa olsun değil, hak ve hakkaniyet ölçüsünde kentin kazanım ve kayıplarının tüm coğrafyaya doğru yansıması için irade ortaya koymaktır.

KENT ŞUURU VE BİLİNCİ

 Amacımız, yapılan hatadan dönülmesi için bir kent şuuru ve bilinci oluşturmak, çok geç olmadan hatadan dönme erdemliğinin kazanılması için adım atılmasını sağlamaktır.

HERKES ŞUNU BİLSİN Kİ

Biz bunu yaparken birilerinin  bölgesel kavganın, siyasi rantın, fırsatçılığın ve suyu bulandırarak siyah düşüncelerinden oluşan karanlıklarında sapkınlıkların ürünlerini de araya sıkıştırma gayreti içinde olduklarını görmekteyiz. Herkes şunu bilsin ki hiçbir şekilde devlete isyan etmemiş, hainlik düşüncesini bile dilinde değil kalbinde yaşatmamış, önce vatan diyen bir milletin ferdi olmaktan onur duymuş bölge insanı olarak, amacımız devleti ve devleti temsil eden iradeyi yıpratmak değil yıpranmasının önüne geçmektir. Millet için var olan iradeyi millet için var olmaya devam edecek şekilde hareket etmesini dile getirmek ve bunun temennisi için irade ortaya koymaktır.

TEK VÜCUT

Bu mesele İZKANDER’İN değil bölgedeki tüm STK larımızın, Odalarımızın, Birliklerimizin, Muhtarlarımızın, Bölge insanımızın, kentimizin bir olduğu buluştuğu tek vücut olduğu tepkisidir.

PROVAKATİF NİYETLİLERE TAVİZ VERİLMEYECEKTİR.

 Amacı ve niyeti belli olan bu eylemde, bölgesel olmayan, yapılacağı dillendirilen çöp bertaraf ve depolama fikrine karşı duruşun dışındaki her türlü eylem ve söylemlerden uzağız ve bunlara karşı olacağımızı belirtmek istiyoruz.

MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR

 Bizim tamamen bölgeyi ve insanı düşünerek yapacağımız bu eyleme farklı niyetler ile gelme düşüncesinde olanlara hiçbir şekilde söz hakkı verilmeyeceği gibi pankart da açılmasına müsaade edilmeyecektir.

 DAVETLİSİNİZ

Gün birlik günüdür, gün dünden gelenler ile bugünü yarına taşımak ve çocuklarımız için yaşanır kılmak adına irade ortaya koyma günüdür. Gün beni değil bizi güçlü kılarak kent olma günüdür. Pazar günü tüm hemşerilerimizi, Kocaelileri yani kısaca kendini bu kent ile özdeştiren herkesi, farklılıklarını bir kenara bırakarak aynı amaç için Sarıhocalar’da  gerçekleştireceğimiz Derneklerimizin ORTAK BASIN AÇIKLAMASINA davet ediyoruz.

 

                                                                                 

 

# ÇÖP İLE İLİŞKİLİ:

17 Ocak 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?