Mahkeme o kadını aramış aramış bulamamış

Kocaeli 7. Asliye Ceza Mahkemesinden ilginç bir duyuru yayınlandı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

MAHKEMEDEN İLGİNÇ İLAN

Kocaeli 7. Asliye Ceza Mahkemesinden yayınlanan duyuruya göre Hatice Bengü Demirtaş isimli bir kadın hakaret suçundan mahkemeden ceza aldı. 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılan Hatice Bengü Demirtaş tüm aramalara rağmen bulunamadı.

TEBLİĞ EDİLEMEDİ

Bunun üzerine Kocaeli 7. Asliye Ceza Mahkemesi de bir ilan yayınlayarak Hatice Bengü Demirtaş’ın bulunamadığını ve bu sebeple cezanın kendisine tebliğ edilemediğini bildirdi.

BULUNAMADI

İşte mahkemeden yapılan o açıklama:
“Görevi Yaptırmamak İçin Direnme, Hakaret suçundan Mahkememizin yukarıda Esas ve karar numarası yazılı 21/02/2019 tarihli ilamı ile 125/1, 265/1 maddesi gereğince MÜKERRİRLERE ÖZGÜ DENETİMLİ SERBESTLİK (TCK 58/6)-SÜRESİZ, VELAYET HAK.VESAYET VEYA KAYYIMLIK HİZM. MEN (ALTSOY) (TCK 53/1-c), İNFAZ SÜRESİNCE KAMU HİZMETLERİNDEN YASAKLILIK (TCK 53/1-a,d,e), 1 YIL 5 AY 15 GÜN HAPİS cezası ile cezalandırılan Yılmaz ve Yıldız kızı, 19/01/1981 doğumlu, Kocaeli, İzmit, Kadıköy mah/köy nüfusuna kayıtlı HATİCE BENGÜ DEMİRTAŞ tüm aramalara rağmen bulunamamış, ve yukarıda özeti yazılı gerekçeli karar tebliğ edilememiştir.

SANIKTAN TAHSİL EDİLECEK

1- 7201 sayılı Tebligat Kanununun 28-29 ve müteakip maddeleri gereğince hüküm özetinin YURT GENELİNDE YAYIN YAPAN BİR GAZETEDEİLANEN TEBLİĞİNE,
2- Hüküm fıkrasının ilan tarihinden itibaren 15 gün sonra tebliğ edilmiş sayılması ile 7 gün içinde yasal yola başvurmadığı takdirde kararın kesinleşeceği ve ilan masrafının sanıktan tahsil edileceği hususu ilanen tebliğ olunur.10/01/2020”

15 Ocak 2020 - Asayiş

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?