Vicdanıma sığdıramıyorum... Siyasi gerekçelerle atıldılar

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İzmit Belediyesinden kovulan 26 sözleşmeli memurla ilgili konuştu

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SINAV MI YAPMIŞLAR?

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in siyasi gerekçelerle 26 sözleşmeli personelin işine son verdiğini ifaderek şunları söyledi;
“Şu an da yapılanların siyasi kararla yapıldığını düşünüyorum. Başkan Yardımcılarının açıkladığı şeyleri de okuduk. Ünal bey bu konuyla ilgili konuştu. Bir mantık silsilesini takip edelim. Liyakata dikkat edilmediğini söylediler. Eş dost ahbap alındı dediler. Bunu düzelttiler mi? Şimdi bugüne kadar İzmit Belediyesi sınav yapıp da mı personel almış?

BİZ UĞRAŞMIYORUZ

Bir tarafta insanlara “Bunlar haksız yere işe alındı” deyip öbür tarafta benzer vakaalar yaşanıyorsa bunun izahı yok. Esasen ben bu tür insanlarla uğraşmayı doğru bulmıyorum. Bizim belediyemize de son ayda adamlar alındı. Biz belediyeyi CHP’den almadan önce de adamlar alındı. Ama biz bunlarla hiç uğraşmıyoruz.

BİZİM BELEDİYEMİZDE...

Kamuoyunda tek tek isim tartışılmasını da doğru bilmiyorum. Belediyemde birçok CHP’li çalıştığını, seçim dönemlerinde CHP’ye çalıştıklarını da biliyorum. Ancak dokunmuyorum. Bunu yaparak huzur getiremezsiniz. Hakkaniyetle işten atıldıklarını ben düşünmüyorum o arkadaşların.

GAZETECİNİN OĞLU

Ben insanların ekmeğinden edilmesini vicdanıma sığdıramıyorum. Bu insanların ekmeğiyle uğraşmıyorum. Mesela ben yazılarının yüzde 90’ı bana çakmak olan bir gazetecinin Büyükşehir’de seçimden bir ay önce işe alınan oğluyla uğraşmıyorum. Gazeteci benle ilgili yazı yazıyor diye niye oğluyla uğraşayım? Daha ne diyeyim ki? Bence lafın bittiği yer bu.

TAVŞANTEPE MUHTARI

Bakın bir muhtar tartışmaısı vardı. Tavşantepe Muharı imza atmamış falan denmişti. O da siyasi bir karardı. Çünkü siz çalıştırmak isteseniz çalışırsınız. Muhtarların hem muhtarlık yapabileceği hem de çalışabileceği saatler yaratılır. Ben öyle yaptım mesela. Tavşantep Muharı da belediyede güzelce çalışıyor. İsterse o da yapabilirdi.

CHP İL BAŞKANI KENDİ SÖYLEDİ

Mesela CHP’nin il başkanı geçen açıklama yapmıştı. Büyükşehir Belediyesinde çalışan CHP’liler İzmit’e gitmek istiyormuş. O da diyor ki, “Siz orada durun. Biz bizden başkalarını işe alalım” yani bunu kendi il başkanları diyor. Başka söz söylemeye gerek var mı?

İŞTEN ATILANLARI ALACAK MI?

İşten kovulanları Büyükşehir’e alma konusunda iki durum var. Hem teşkilatıma vefa göstermeliyim. Hem de kamu kaynaklarını doğru kullanmalıyım. Yani bu belediye benim çiftliğim değil. Belediyemizde ihtiyaç hasıl olursa bu arkadaşlar arasından işe isimler alabiliriz.”

# İZMİT BELEDİYESİ İŞTEN ÇIKARMALAR İLE İLİŞKİLİ:

14 Ocak 2020 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

İzmitli garibin biri - Başkanım yapmayın lütfen seçimden 10gün 20 gün önce hepsi işe girdi lütfen Başkanım sizin için kimler çalıştı Başkanım bizler çalıştık kaymağını çalışmayanlar yedi bu nasıl adalet Başkanım ????Benim ne kadar zor durumda olduğumu bildiğiniz halde ve ben sizin için çalıştığım zaman benim bir işim vardı sizin için çalıştım işimden oldum sizi aradım ve bana iş olmadığını söylediniz benim üstüme kaç kişiyi işe aldınız bu adaletmi Başkanım ??? Başkanım lütfen biraz adaletli olun ...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Ocak 00:11
01

Beklenen Zemin ... - Izmit bel den atılan kaymak tabaka insanlarını KBB nin kendi bünyesine alacağını ilk gün söyledim.

Burdan Tahir Hocaya sesleniyorum; Kendi tabanın bu durumdan çok rahatsız!!! Binlerce işsiz insan var. Sakin ola öyle birşey yapmayın.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ocak 23:24


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?