KESMAR o iddiayı yalanladı: Nakit ödüyoruz

KESMAR Marketler grubuna mahkeme tarafından verilen 3 aylık konkordato süre uzatımı kararı farklı gazetelerde farklı şekillerde yer almıştı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SADECE UZATIM

Konuyla ilgili olarak En Kocaeli’ye konuşan KESMAR Marketleri Genel Koordanitörü Emrullah Keskin, söz konusu kararı ve ekonomik tabloyu özetledi. Keskin şunları söyledi:
“9 Ocak’ta mahkemeye başvurduk ve mahkeme konkordato süresini 3 ay daha uzattı. Bu karar süre uzatımından ibaret. Başka bir şey değil.

YÜZDE 90’I KAPATTIK

Biz zaten bir yıllık konkordato sürecimizde borçlarımızın yüzde 90’ını kapattık. Bankalara olan borçlarımız kalmadı. Zaten konkordato süreci dahil hiçbir zaman personel borcumuz olmadı.

KALAN ÖDEMELER

Şirketimiz Kocaeli’deki faaliyetlerini yeniden yapılandırmak ve geliştirmek üzere profesyonel destek almaktadır. Mahkemenin verdiği ilave 3 aylık konkordato sürecinde ise son yasal düzenlemelere uygun cari mutabakatlar ve kalan ödeme planı yapılacak.

EMİN ADAMLARLA

Netice itibariyle biz perakende faaliyetlerimize emin adımlarla devam ediyoruz. Yakın gelecekte borçsuz bir şekilde, eskisinden daha güçlü olarak devam edeceğiz.

VERGİ BORCUMUZ YOK

Tekrar edeyim; Herhangi bir vergi borcumuz yoktur. Resmi kurumlara borcumuz bulunmamaktadır. Bankalara ve çalışanlara borcumuz olmadığını zaten söyledim. Bizim sadece ticaretimizin devam ettiği tedarikçilerimize kısmi bir borcumuz kalmıştır. Onları da bu üç aylık ilave konkordato sürecinde ödeyeceğiz.

NAKİT ÖDÜYORUZ

Tedarikçilerimize ödemelerimizi nakit yapıyoruz, vade kullanmıyoruz. Dolayısıyla onları mağdur etmemiz de söz konusu değil. Bilakis nakit alışverişimizden de memnun olduklarını biliyoruz.

BLOKE YOK

KESMAR Marketler Zinciri olarak biz konkordato sürecinden çıkmak üzereyiz. Dolayısıyla herhangi bir hesabımıza bloke konulmuş değildir.”

13 Ocak 2020 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?