O yakınlık hiç azalmamış. İki oldu…

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 5 yıl aradan sonra ailece çektirdiği ikinci fotoğraf dillerde

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

REKTÖR OLMADAN ÖNCE

Tarihler Mayıs 2014’ü gösterdiğinde, Kocaeli’de önemli bir ziyaret gerçekleşti. Bir dizi açılış için ilimize gelen dönemin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden Gastroenteroloji uzmanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü evinde ziyaret etti. Hülagü o tarihlerde henüz rektör olmamıştı ve Erdoğan’ın bağırsak ameliyatlarına katılan ekibin içindeydi.

YENİ CUMA KARŞISINDA

Erdoğan, Hülagü’yü bizzat evinde ziyaret etti. Pek çok kişinin “teşekkür amaçlı” dediği bu ziyaret, Sadettin Hoca’nın İzmit Yeni Cuma Camii karşısındaki evinde gerçekleşti. Erdoğan yaklaşık bir saat Hülagü’nün evinde kaldı, eşiyle, çocuklarıyla tanıştı, çay içti, sohbet etti. Ardından da evinden ayrıldı.

NADİR İSİMLERDEN

Yıllar içinde Hülagü, Erdoğan ile pek çok yerde pek çok kez bir araya geldi. Kimi zaman Erdoğan’ı Kocaeli Üniversitesinde ağırladı. Ancak “evinde ağırlayan” nadir isimlerden biriydi. Bu ziyaret Hülagü ile Erdoğan arasındaki ilişkinin ne kadar güçlü olduğunu tüm Kocaeli’ye göstermiş, hocanın önümüzdeki dönem daha üst düzey görevlere de gelebileceği konuşulmaya başlanmıştı.

ÇINAR ALİ İLE BİRLİKTE

Zaman içinde KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü’nün adı birkaç kez Sağlık Bakanlığı için geçti. Ama olmadı. Başka makamlar için de geçti. “Olur mu olamaz mı?” derken, dün Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin tanıtım töreni için Gebze’ye gelen, oradan Hereke’deki Milli Saraylar Halı Dokuma Fabrikalarına geçen Erdoğan, ardından bir kez daha Hülagü ile buluştu. Cumhurbaşkanı, KOÜ Rektörünü bu kez Hereke’deki üniversite konutunda ziyaret etti. Yalnız bir farkla. Bu kez aile bireyleri arasında Hülagü’nün torunu Çınar Ali de vardı.

HİÇ AZALMAMIŞ

Bu ziyaret kuşkusuz kent genelinde çok konuşuldu. Sadettin Hoca ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki yakınlığın hiç azalmadığını bir kez daha gözler önüne serdi. Zira Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı döneminde bu kentte ailece ve evinde ağırlayan sadece iki kişi vardı: İbrahim Karaosmanoğlu ve Sadettin Hülagü. Bakalım bundan sonraki ziyaret ne zaman gerçekleşecek?

28 Aralık 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?