6 ay daha bulunamazsa ölmüş sayılacak!

Gölcük Sulh Hukuk Mahkemesinde son derece dikkat çekici bir karar alındı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÖLMEDİĞİNİ İSPATLAMAK İÇİN...

1930 doğumlu olan Fahri Uysal’dan uzun zamandan bu yana haber alınamıyor. Bu sebeple Fahri Uysal hakkında gaiplik davası açıldı. Gölcüklü Fahri Uysal eğer 6 ay daha bulunamazsa ölmüş sayılacak ve dava kapanacak. Fahri Uysal eğer yaşıyorsa ölmediğini ispatlamak için mahkemeye başvuru yapmak zorunda.

İŞTE O İLGİNÇ KARAR

Gölcük Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından alınan kararda şu ifadelere yer verildi:
“Mahkememizde görülmekte olan Gaipliğe Karar Verilmesi davası nedeniyle;
Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Değirmendere Merkez mahalle/köy, Cilt No:24 Hane No:245 BSN:3'te nüfusa kayıtlı Osman ve Zeliha'dan olma Değirmendere 10/08/1930 doğumlu 12674624024 TC. Nolu Fahri UYSAL'ın kayıp olduğu ve kendisinden haber alınamadığı, muhtemel ölüm tehlikesi içinde olduğu, adı geçenin yaşadığı yolunda bilgisi olanların mahkememizin 2019/1214 esas sayılı dosyasına bildirmeleri veya hayatta ise bizzat kendilerinin ilanın gazetede yayın tarihinden itibaren 6 AY içerisinde Mahkememize başvurmaları veya ilgilidosyaya bildirmeleri, aksi takdirde GAİPLİĞİNE KARAR VERİLECEĞİ ilan olunur.”

04 Aralık 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?