MHP'den İzmit Belediyesine cevap

İzmit Belediyesinin MHP'li meclis üyesi Mehmet İlker Kazan’ın Turgut Sarper’deki oyun parkı ile yaptığı paylaşımlarla ilgili çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi’ne, İzmit İlçe Teşkilat Başkanı Murat Örnek sert tepki gösterdi.

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YETKİLİLERİN EL ATMASINI İSTEMİŞTİ

İzmit Belediyesinin MHP'li meclis üyesi Mehmet İlker Kazan, geçtiğimiz gün Turgut Sarper'e gitmiş mahallede yer alan parktaki oyuncakların kırık olduğunu fotoğraflamıştı. Parktaki oyuncakların zarar gördüğünü ifade eden Kazan, yetkililerin bu parka el atmasını isteyerek, "Ülkemizin bulunduğu bu durumda vatandaşlarımızın devlet malına bu şekilde kötü muamele etmemesi gerekiyor. Zarar vermenin aksine koruyup kollaması gerekiyor. Bu durum mahalledeki küçük çocuklara çok büyük yaralanmalara yol açabilir" demişti. Bunun üzerine İzmit Belediyesi basında çıkan Turgut Mahallesi’ndeki zarar gören park ile ilgili bir açıklama yaptı.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

MHP İzmit İlçe Teşkilat Başkanı Murat Örnek, İzmit Belediyesi’nin açıklamasını esefle kınadığını belirterek, şu açıklamalara yer verdi:
“Dün itibari ile çocuk parkları ile alakalı haber kaynağını Meclis Üyesi Mehmet İlker Kazan'a bilgi olarak veren ve bu parka 7/24 çocuklarıyla elini kolunu sallayarak herhangi bir kapı ve kilit sistemiyle karşılaşmadan giren hem şahsım hem de ikamet ettiğim mahallenin tüm sakinleridir.

HALKA AÇIK BİR PARK ALANI DEĞİL

Bugün bu haberden rahatsız olan İzmit Belediyesinin yapmış olduğu açıklamayı esefle kınıyor ve şunu da belirtmek istiyorum. Acaba İzmit Belediyesinin yetkilileri hangi parka gidip hangi kilit sistemini görmüşler onu da açıkçası merak ediyorum. İnceleme yapılan park halka açık bir park alanı değil kilit sistemi ile girilebilen özel bir site alanı içerisindedir.

GÜVENSİZ VE TEHLİKELİ OLDUĞU

İzmit Belediyesinin yetkililerine şunları özellikle ifade etmek istiyorum. Burada haberi yapılan parkın kimin tekelinde olduğunun hiç önemi olmadığı söz konusu parkın güvensiz ve tehlikeli olduğu ve isteyen herkesin rahatlıkla girebildiği ve çocuklarımızın da tehlike içinde olabildiği vurgulanmış hiçbir kurum ve hiçbir kimse hedef gösterilmeyerek sayın meclis üyemiz Mehmet İlker Kazan tarafından yetkililer göreve davet edilmiştir.

GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Eğer burası özel bir mülk alanı içerisinde ise gerekli tedbirlerin alınması dışarıdan içeriye rahatlıkla girilebilmesinin engellenmesi ve tehlikenin en kısa süre zarfında bertaraf edilmesidir. O vakit Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri değil İzmit belediyesi bünyesindeki zabıta birimlerimizi göreve davet ediyoruz. Gidilip yerinde gerekli tespitleri yaparak kapının ve kilit sistemin olmadığının tespitini yapılmasını gerek yıkım, gerek söküm gerekse de bu parka derhal mühür vurulmasını hem bir vatandaş hem de bir siyaset adamı olarak talep ediyorum” ifadelerine yer verdi

28 Kasım 2019 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?