Cevabı aynı gün yazmıştık ama… İzmit Belediyesinden tekzip metni!

İzmit Belediyesinden o haberle ilgili tekzip metni gönderildi. Konuyla ilgili yaptığımız haberler ve belediyenin açıklaması şöyle:

Zeynep Baş
Zeynep Baş Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

“DEFİNE ARAMIŞLAR!”

25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 10.30’da “Belediye kepçesiyle define aramışlar!” başlığıyla bir haber yapmış, Çubuklu Bala sakinlerinin iddialarını haberleştirmiş, “ İzmit Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün konuyla ilgili köy sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendirmesi isteniyor” diye yazmıştık.

“MUHTAR HER ŞEYİ ANLATTI”

Söz konusu haberden bir iki saat sonra İzmit NebiHocalar Mahallesi (Köyü) Muhtarı Beytullah Tekerli’nin açıklamalarını haberleştirdik, “Muhtar her şeyi anlattı. Define hikayesinin aslı buymuş” başlığını kullandık, konunun defineyle alakası olmadığını yazdık, o aracın ne amaçla orada olduğunu dile getirdik. O haberde muhtar bile söyledi, “Emniyete define arandı ihbarı bile yapılmış” diye!

BUNA RAĞMEN YAZI

Hem iddiaları hem de konunun muhataplarını peşi sıra yaptığımız iki haberde okuyucularımıza aktardık. Buna rağmen İzmit Belediyesinden konuyla ilgili “TEKZİP YAZISI” geldi. Takdiri sizlere bırakıyoruz.
İzmit Belediye Başkanlığının vekili Av. Melek Akdeniz imzalı söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

28 Kasım 2019 - Belediyeler

Muhabir Zeynep Baş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?