Kocaeli Kongre Merkezi 'Düğün Salonu' mu oluyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden biri olan Antikkapı A.Ş.’ye Kongre Merkezinin bir bölümü devroluyor

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AZ KALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Yenidoğan Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi üzerindeki Kongre Merkezi yakın bir zamanda hizmete girecek. Kongre Merkezi hizmete girmeden önce artık son eksikleri gideriliyor.

DEVROLUYOR

Kongre Merkezi daha hizmete açılmadan bir önemli gelişme daha yaşandı. Kongre Merkezinin C Bloku, Büyükşehir Belediyesinin yan kuruluşlarından Antikkapı A.Ş.’ye devrediliyor.

DÜĞÜN SALONU DENMEMİŞTİ

Kongre Merkezinin bünyesinde iki tane nikah salonu olduğu bilinmiyordu. Ancak bugüne kadar hiç ‘Düğün salonu’ ifadesi kullanılmamıştı. Kongre Merkezinin bir bölümünün Antikkapı’ya devredilmesi ve meclis gündemindeki ‘düğün salonu’ ifadesi yeni dönemde Kongre Merkezinde düğünlerin yapılıp yapılmayacağı konusunu gündeme getirdi.

İŞTE İLGİLİ MECLİS MADDESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ilgili meclis maddesinde şu ifadelere yer verdi:
“Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’nın, Mülkiyeti Belediyemize ait İzmit İlçesi, Yenidoğan Mahallesi, Salim Dervişoğlu Caddesi, No:16 (3314/1 parsel) adresindeki Kongre Merkezi Binasının C Blok'unun Düğün Salonu ve Sosyal Tesis olarak işletilmesinin Antikkapı A.Ş.'ye devir edilmesi ile ilgili teklifi,”

09 Kasım 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?