Artvin ihanetçileri Artvin’den defolun!

Ömrünü Artvin ve kültürü tanıtmaya adayan sembol isimlerden Nurbay Usta sosyal medya hesabından uzunca bir yazı paylaştı. Sözü en sonunda Kocaeli Artvin Tanıtım Günlerine getirdi

+1
Haber albümü için resme tıklayın

ENGEL OLANLAR VAR!

Uzun saçı ve yanından eksik etmediği sazı ile Artvinliler’in olduğu her yerde var olan, sevilen ve sayılan Nurbay Usta’nın bu paylaşımı çok konuşuldu. En sonunda Kocaeli Artvin Tanıtım Günlerine de değinen Usta, Artvinliler Birlik Başkanı İmad Erdoğan ve Gebze Artvinliler Dernek Başkanı Osman Alkan’ın kimseden 1 kuruş talep etmeden organizasyon gerçekleştirdiğini belirttikten sonra, bu organizasyona engel olanların bulunduğunu ifade etti ve en sonunda da şunları yazdı:

ARTVİN’İ UGANDA MI ZANNETTİNİZ?

“Artvin Tanıtım Günlerini yapılmasını engelleme ruh halinde olan her kim veya kimler köstek olduysa işte siz içimizdeki İrlandalılarsınız. Siz bu Artvin’i Uganda mı zannettiniz? Siz, bunlar susar mı zannettiniz. Susarsam namerdim. Şu anlık bunları yazıyorum hadi bakalım elinizden geleni arkanıza koymayın. Bekleyin, devamı gelecek…” ifadelerini kullandı.
İşte Nurbay Usta’nın o uzun paylaşımı:

“ARTVİN İHANETÇİLERİ ARTVİN DEN DEFOLUN

Yazıya başlarken bu yazımız uzun mu olacak kısa mı olacak onu bilmiyorum, ama ağzınızdan burnunuzdan getireceğim kesin.

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR KİM? ARTVİN’İ UGANDAMI ZANNETTİNİZ!

Öncelikte her ayın 15 inde bankamatik kartınızı takıp aldığınız parada bana ait bir hak varsa HARAM ZEHİR ZIKKIM olsun.
Bana bakın siz ne iş yaparsınız. Şunu yapın yok, bunu yapın yok. ARTVİNİ’ TANITIN YOK. Öften püften göstermelik işlere EVET. İşinize gelir EVET işinize gelmez HAYIR. Biri sizi dürter EVET, dürtmese nemelazım. Madem siz birilerinin dürtmesini bekleyeceksiniz o zaman size ne gerek var. Size ödenen o paraları da o dürten kim ise ona verelim iyi DÜRTSÜN.
Bu memlekette olan doğal güzellikler, tarihi değerler başka bir İl de olacak olsa dünyanın gözünü buraya çekerlerdi. Eh siz bir PİL gibisiniz.
Önce Artvin’i bir ders olarak çalışın olur mu. İşte Artvin’i ders olarak çalışmadıktan sonra bu İl ve ilçeler için köyleri için, halkı için hiçbir şey yapamazsınız. Zaten yapmak gibi bir niyetinizin olmadığı da YÜZÜNÜZDEN belli oluyor. Hele bir AYNAYA bakın, bu Nurbay Usta benim için gerçekten doğru söylemiş ama oooooo ben hiç üzerime alırmıyım bu işi diyeceksiniz. Çalışıyorum hem de nasıl çalışıyorum. Vallaha hiç durduğum yok. Bu Nurbay Usta da yapılanları görmüyor. Çok doğruuuuuu yaptıklarınız ARIZALARINIZI, İHANETLERİNİZİ yazmaya kalksam sayfalar almaz. Her kim veya kimler elindeki imkanları bu güzelim memleket için kullanmayıp ta bu memlekette maaş alıyorsa ZIKKIM olsun. Her kim hakkı ile çalışıyor evine helal lokma götürüyorsa ona da HELAL olsun.
Aklınız fikriniz bulunduğunuz yerleri korumak için Siyaset. Ama buradan siyasilerimize de sesleniyorum. Sizlere yanlış bilgiler veriyorlar. Sizi kandırıyorlar. Bir gün sizlere ulaşıp neler oluyor, neler bitiyor size anlatacağım tabii başkalarının YALANLARINDAN kurtulup bizi dinlemeye zamanınız olursa. Bunu bildikleri içinde bizi sizlerden UZAK tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. ARTVİN gibi SİZİ de arkadan vuruyorlar. Yapılan bir şey varsa kendileri yapmış yapılmayanları size bağlıyorlar.
Doğamız MUHTEŞEM tanıtan yok. Tarihi değerlerimiz MUHTEŞEM anlatan yok. Havamız, suyumuz, yemeklerimiz, türkülerimiz, halk oyunlarımız, fıkralarımız, ozanlarımız, şairlerimiz, sanatçılarımız, devletine milletine, dinine, Bayrağına bağlı İNSANIMIZ. İnsanımızı da yalana bazı olumsuzluklara SİZ ALIŞTIRDINIZ SİİİİZ. Yapılacak işi günlerce oyalamak, nemelazımcılık, Artvin’miş AMAAANNNN Bana ne. İçimizdeki bu ruhları, sizin ruhsuzluğunuz alıştırdı. Ağam dedik, Paşam dedik siz zannettiniz ki biz gerçekten Ağa, Paşayız. Efendim dedik FENDİNİZE yetişemedik.
Bunca olumsuzlukları YUUTUK siz zannettiniz ki görmediler duymadılar bilmiyorlar. Hadi ordan, hadi ordan. Her şeyi biliyoruz ama bu memleketin değerlerine, insanını ve koskocaman ARTVİN adına yakıştıramadığımız için bağrımıza basıyoruz. Ama gördük ki kendinizi bilmem ne zannettiniz. Unutmayın biz varsak siz varsınız. Biz olduğumuz için siz oldunuz.

ŞİMDİ SİZ DİNLEYİN BAZI YALAKA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI YETKİLİLERİ


Bana bakın bazı şu müdüre bu müdüre veya şu idareciye bu idareciye YALAKALIK için GURBETÇİ bir başkan, dernek başkanına HAKARET etme yetkisini size kim verdi AHLAKSIZ HERİFLER. Oturun işinizi yapın. TaBELANIZA bakın. Kuruluş amacınıza bakın. Tüzüğünüze bakın, Orada şunlara bunlara YAĞCILIK YALAKALIK yapacağız diye bir cümle yazıyorsa sizlerden ÖZÜR diliyorum. Yooooook orada ARTVİN adına bilmem şu olacak, bu olacak gibi sözler yazıyorsa da siz bunu YAĞCILIK, YALAKALIK yaparak bir şeyler elde edeceğiniz düşünüyorsanız ÇOK BEKLERSİNİZ çoookkk. İşte onlar sizi işte Aynen böyle böler parçalar birbirinize düşürüüüür, kendileri gününü gün ederler. Bumudur bir Sivil Toplum kuruluşunun temsilci olmak. Adamsanız çıkın bir arkadaşınıza etmiş olduğunuz hakaretleri o kişinin yüzüne yapın.
İşini düzgün yapan Artvin için uğraşan örfümüzü, adetimizi, gelenek göreneklerimizi, kültürümüzü yaşatmak için mücadele eden Sivil Toplum kuruluşlarını yürekten kutluyorum. Sözümde zaten onlara değil. Sivil Toplum kuruluş temsilciliği adı altında bilmem hangi İlden gazetecileri Artvin’e getiriyorum diyerek edinmiş olduğum bilgiye göre acaba içlerinde bir TERÖR ÖRGÜTÜ davasından içeri girmiş çıkmış kişi veya kişiler VARMIYDI, yokmuydu bundan da emin değilim. Çoğu gazeteci olmayan kişileri bu MEMLEKETE getirip gazeteci diye ilçe ilçe gezdiren, masrafları bilmem nerelere yükleyen, hatta getirdiklerinden bile para alan işte bu Ah……… ARTVİN'E İHANET EDEN Şe………….. Diyorum. Bunun sözüne BİLEREK itibar eden her kim varsa bu İHANETE oda ortaktır. Bilmeden ortak olanlar varsa sözümde ASLA onlara değildir.

BİR İKİ CÜMLEDE KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİ İLE İLGİLİ


Kocaeli’nden iki defa kendi imkanları ile İlimize kadar gelen Artvinliler Birlik Başkanı İmad Erdoğan, Gebze Artvinliler Dernek Başkanı Osman Alkan, Organizatör firma yetkilisi Erkan Bakoğlu ve beraberindekiler çeşitli çalışmalar yaparak ve hiç bir kurumdan 1 Kuruş talep etmeden ARTVİN den bu tanıtım içi Kocaeli’ye gideceklerin gidiş-geliş ve 5 yıldızlı yerde konaklamaları sağlanacak. Tanıtım için dokümanlar Organizatör firma tarafından yapılacak ve karşılanacak, Hiçbir stant ücreti alınmayacak denilmesine rağmen bu işe ENGEL olanlar ne amaçla ve hangi gerekçe ile ENGEL koyduklarını bu HALKA açıklamak zorundadırlar. ARTVİN TANITIM GÜNLERİNİ yapılmasını ENGELLEME ruh halinde olan HER KİM VEYA KİMLER KÖSTEK olduysa İŞTE SİZ içimizdeki İRLANDALILARSINIZ. Siz bu ARTVİN’İ UGANDA’mı zannettiniz. Siz, bunlar susar mı zannettiniz. Susarsam NAMERDİM. Şu anlık bunları yazıyorum hadi bakalım elinizden geleni arkanıza koymayın. BEKLEYİN DEVAMI GELECEK….
BU YAZIDA HANGİ SÖZÜ KİM VEYA KİMLER ÜZERİNE ALIYORSA ONLAR ZATEN KENDİLERİNİ BİLİYOR AYNEN ONLARA DEDİM….
Yazıyı okuduysanız şimdi tekrar başa dönün üstte paylaştığım fotoğraflarıma iyi bakın. Fotoğraftan İNSAN OKUMA SANATINIZ varsa belki UTANIRSINIZ….Yıllarca aç, susuz, hangi zorluklarla neler yaptık neler……..

NOT: YAZIMIN ALTINA YAZILAN YORUMLARIN HİÇ BİRİNİ KALDIRMAYACAĞIM.YAZILAN YORUMLAR KİŞİLERİN KENDİ ÖZGÜR İRADELERİDİR.

08 Kasım 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Tevfik - Artvin memlekettir artvin doğadır kültürel zenginliktir turkiyede bir artvin daha yok her artvinliyi artvine ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya çağırıyorum ve artvin için el ele birlikte diyorum

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Kasım 15:07
04

Soner Durmuş - Öncelikle Nurbay Usta beyefendinin duygu ve düşüncelerine katılıyorum. Artvinin ekmeğinden yiyip suyundan içen havasını soluyan hiç kimse Artvine ihanet etmezdi. Ancak son 20 yıldır memleketimizden ayrılmak zorunda kalan hemşehrilerimiz den birçoğu kendini şahsi çıkarları için menfaatleri için GENLERİNİ ve KARAKTERLERİNİ değiştirdiler boyunlarına ip takarak ucunu başkalarının eline verdiler. Menfaat ve çıkarları uğruna Artvini yok sayıp hep görmezlikten geldiler bunların sayesinde ARTVİNE itibar kaybettirmeye çalıştılar yapılacak tanıtım etkinlikleri engellemek için her türlü çakallıkları yaptılar.Satılmışlar 23 Haziran seçimlerinde bile Arvin halkının üzerine yüklendiler hor gördüler o dönemde seçimlerden bir gün sonra Sakaryaya gittiğimde bir kahvede çay içmeye girdim bazı adamlar bana nerden geldiğini sordular İstanbuldan geldim dedim nerelisin dediler Artvinliyim deyince adamlar İmamoğlunu başa siz getirdiniz beni düşman gibi gördüler yaşadığımız Demokrasi tartışması sonucu az kalsın beni vuracaklardı canımı 5 dakikalık bir zamanla kurtardım saldıranlarda bizim Artvinliydi ler Demek istediğim Artvinin Kultur seviyesi yuksek oluşundan dolayı insanlarımız daha demokrat yapıda daha duyarlı ve bilinćli oldukları için karakterini satanlar rahatsız oluyorlar .Artvin tanıtimi için yapılacak olan tum faliyet ve platformları engellemek isteyen herkesi şiddet ve nefretle kınıyorum.Insanlarımızı ırkçı mezhepçi ve Faşist zihniyetten men ederim. Ve şundan eminimki Memleketimizde Nurbay USTA gibi duyarlı gazeteci abilerimiz olduktan sonra başaramayacaklar.Birgun GÜZEL şehrimiz Artvinimiz olması gereken konuma yerini er yada geç alacaktir

İnsanlarımızın ırkçı ayrımcı ve şahsi çıkarlardaından uzak durmalarını tavsiye ederim.

Saygilarimla

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 10:39
03

Cansel - Ağzına sağlık nurbay usta fazlasını hakketmişler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 07:39
02

Sener - Eline ve diline sağlık nurbay abim,ben bir Arhavi li olarak memleketimin bütün güzelliklerinin bilinmesi ve görülmesini isterim ,onun için de ne varsa elimden geleni yaparım,herkez yaşadığı yerin kıymetini bilmeli güzelliklerini görmeli ve bundan bir Artvinli olarak gurur duymalı mavisiyle yesiliyle bütün güzellikleri içinde barındıran Artvin i gelip görmelerini isterim,icinde bulunan hemşehrilerimin nekadar yardım sever misafir Perver ve yufka yürekli insanlar olduklarını gelip görmelerini isterim.Arhavi den Şener

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 21:35
01

Halûk Sönmez - Yazıklar olsun, ben yarımca da yaşayan bir hopali olarak kim bu organizasyonu engelliyor veya olması için çaba sarfetmiyorsa onun Artvin liliginden şüphe ederim, ben bu organizasyonun yapılması ve memleketimizin tanıtılması için uğraşan kişilerle bir arada bulunma şansını yakalamış ve çabalarını görmüş biri olarak Artvinli siyasilere ve bürokratlara seslenmek istiyorum. Memleketinize sahip çıkın sadece secim zamanı gittiğiniz bir yer olarak görmeyin Artvinlilerin çok hoş görülü inaanlar oldukları kadar kendilerine yapılanı unutmayacak kadar da memleket sevdalısı olduklarını unutmayın. Herkes hakettigini zamanı geldiğinde bulur

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 09 Kasım 10:21Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?