Ulusal basına çıkmıştı... Milli Eğitim’den “mevlit” açıklaması

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Mevlit ve lokma dağıtma işlemlerinin öğretmenlere zorla dayatılması yönünde çıkan ulusal ve yerel haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

KAMUOYUNA

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Mevlit ve lokma dağıtma işlemleri ile ilgili kamuoyuna önemli açıklamalara yer verdi.


İşte o açıklama


ZORLA DAYATILDIĞI BELİRTİLMEKTE

06/11/2019 ve 07/11/2019 tarihli Ulusal ve yerel gazetelerde "Milli Eğitim öğretmenleri çağırdı: Mevlit var, camiye gel!", “ İzmit’teki öğretmenlere mevlit dayatması”, “Mevlit okuyun, lokma yiyin”, “Milli Eğitim öğretmenleri camiye çağırdı.” vb. başlıklı haberlerde Mevlit ve lokma dağıtma işlemlerinin öğretmenlere zorla dayatıldığı belirtilmektedir.


YEREL İHTİYAÇLARA GÖRE

İlk defa bu yıl uygulanacak Kasım 2019 ara tatili için Bakanlığımız tarafından Çerçeve Mesleki Çalışma Programı tarafımıza iletilmiştir. Bu çerçeve program doğrultusunda “yerel ihtiyaçlara göre ortak program hazırlayarak mesleki çalışmalar yapabilirler" hükmü doğrultusunda 19/11/2019 Salı Günü Sanatsal Etkinlikler kapsamında öğretmenlerden oluşan Türk Sanat Müziği Konseri, 20/11/2019 Çarşamba Günü Sportif Etkinlikler kapsamında takımları öğretmenlerin oluşturacağı Dart Sportif Etkinliği, 21/11/2019 Perşembe Günü Sosyal-Kültürel Etkinlikler kapsamında Yöresel Yemek Yapma Yarışması, 22/11/2019 Cuma Günü Okul Dışı Etkinlikler kapsamında Fevziye Camii`nde Şehit Öğretmen, vefat eden öğretmenlerin anılması ve ailelerin ziyaret edilmesi şeklinde hazırlanmıştır.


LOKMA DAĞITILMASI KARARLAŞTIRILDI

Aynı zamanda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 Yılı Öğretmenler Günü Kutlama Komitesi tarafından 22/11/2019 Cuma Günü Şehit Öğretmenlerimiz için mevlit okutulması ve lokma dağıtılması kararlaştırılmıştır. Mevlit okutulması görevi de Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne verilmiştir. Müdürlüğümüz tarafından tüm kurumlarımıza bildirilen yukarıdaki faaliyetlere katılmak zorunlu olmayıp isteğe bağlı tutulmuştur. Tüm öğretmenlerimizin zorunlu olarak katılmaları gereken Ara tatil seminer programı Okul Müdürlükleri tarafından kendi okullarına özel hazırlanan seminer programıdır.

KAYMAKAMIMIZDAN ONAY ALINDI

İl Milli Eğitim Programı kapsamında Fevziye Camii`nde Şehit Öğretmen, vefat eden öğretmenlerin kabirleri başında anılması ve ailelerin ziyaret edilmesi kapsamında düzenlenecek mevlit programı ve lokma ikramı için Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün talebi ile görevlendirilecek idareci, öğretmen ve öğrenciler için( 11 kişi) Sayın Kaymakamımızdan onay alınmıştır.

ZORUNLU TUTULMAMAKTADIR

Sayın Kaymakamımızdan alınan onay öğretmenlerimizin katılmasını zorunlu kılacak bir onay kesinlikle değildir. Görevli olanların izni için alınan onay Mesut Barış Anadolu İmam Hatip Lisesi`ne gönderilecekken sehven tüm okul müdürlüklerine dağıtılmıştır. Gazete haberlerinde Mesleki Çalışmalarda yalnızca mevlit programı olduğu yönünde ifadeler bulunmaktadır. Yazımız içeriğinde de belirttiğimiz üzere 19-20-21-22/11/2019 tarihlerinde her gün öğretmenlerimize yönelik farklı bir faaliyet bulunmakta olup, Öğretmenler günü kapsamında düzenlenen mevlit programına öğretmenlerimizin katılımları da zorunlu tutulmamaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
[18:49, 07.11.2019] BURCU NAZLI: s

07 Kasım 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?