Kocaeli Kent Konseyi Türkiye’ye örnek

Süleymapaşa Kent Konseyi ve Kocaeli Kent Konseyi arasında bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

KOCAELİ KENT KONSEYİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Süleymapaşa Kent Konseyi ve Kocaeli Kent Konseyi arasında bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Tekirdağ’da bulunan Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Genel Sekreter Sevcan Önbey ve beraberlerindeki yönetim kurulu üyelerinden Hidayet Dinçer ve Esra Köşdere, kent konseyleri hakkında görüşmek ve Kocaeli Kent Konseyi’nin çalışmalarını yerinde incelemek adına Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ü ziyaret etti. Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyelerinden Enver Düz, Kahraman Bulut, Selçuk Çakır, Yusuf Erenkaya ve SelmanYaray ve Nesrin Atar’ın da bulunduğu ziyaret Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

SÜLEYMANPAŞA KENT KONSEYİ’Nİ GELİŞTİRMEK VE BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRMAK

Ziyarette konuşan Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Türkiye genelindeki kent konseyleri arasında, Kocaeli Kent Konseyi’nin aktif çalışma ve faaliyetleri ile, işleyiş, oluşum ve sürdürülebilirlik anlamında dikkat çektiğini söyledi. Genel Kurullarının ardından Süleymanpaşa Kent Konseyi’ni geliştirmek ve bilinirliğini artırmak adına çeşitli etkinlik ve faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Güngör, bu hususta Kocaeli Kent Konseyi’nin çalışmalarından istifade etmek için gerçekleştirilen istişare toplantısının kendileri için çok faydalı olacağını belirtti.

YEREL YÖNETİMLER AÇISINDAN BÜYÜK BİR ZENGİNLİK OLDUĞUNU İFADE ETTİ

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kent konseylerinin birbirleri ile koordinasyonlu çalışmasının, yerel yönetimler açısından büyük bir zenginlik olduğunu ifade etti. Kent Konseylerinin şeffaflık, saydamlık misyonu ile hareket ettiğini dile getiren Görüm, kentlerin gelişmesi ve yönetişim kavramının amacına ulaşabilmesinde önemli bir konuma sahip olan kent konseylerinin farklı kentlerde gerçekleştirilen çalışmaları takip etmesi gerektiğine değindi.

YAPILAN ÇALIŞMALARIN KARŞILIKSIZ KALMADIĞINI BELİRTTİ

Kocaeli Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen önemli projeler ve yapılan çalışma- faaliyetlerle ilgili bir sunum gerçekleştiren Görüm, geniş bir çalışma alanına sahip olan Kocaeli Kent Konseyi’nin bu anlamda, Kocaeli’nin tüm dinamikleri ile iletişim ve etkileşim halinde olduklarını söyledi. Yapılan çalışmaların karşılıksız kalmadığını belirten Görüm, Kent Konseyi tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen projelerin İç İşleri Bakanlığı, Aydın Üniversitesi, Kent Araştırmaları Enstitüsü ve UCLG-MEWA gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller aldığını söyledi.

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan proje ve çalışmaları takdirle karşılayan Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör ve beraberindeki heyet, Kocaeli Kent Konseyi adına Genel Sekreter Gültekin Görüm’ü tebrik ederek, dikkat çeken proje ve çalışmalar konusunda detaylı bilgi aldılar. Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, kendileri için oldukça faydalı geçen toplantı için Kocaeli Kent Konseyi yönetimine teşekkür etti.

07 Kasım 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?