Bir bulunursa...Devlet hem ilan parasını alacak. Hem de hapse atacak!

Kocaeli 1. Asliye Ceza Mahkemesinden ilginç bir duyuru yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

TEBLİĞ EDİLEMEDİ

Kocaeli 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından bugün bir ilan yayınlandı. İlana göre Hüseyin Tekin isimli vatandaş ‘ Karşılıksız Yararlanma’ suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak karar bir türlü Hüseyin Tekin’e bildirilemedi. Çünkü Hüseyin Tekin bulunamadı.

BİR BULUNURSA…

Bunun üzerine Kocaeli 1. Asliye Ceza Mahkemesi de bir ilan yayınladı ve bu ilanla kararın tebliğ edildiğinin bildirdi. Ayrıca mahkeme Hüseyin Tekin’in bulunduğu zaman hem cezasını çekmek üzere hapse gönderileceğini hem de söz konusu ilan masraflarının kendisinden alınacağını bildirdi.

İŞTE O İLAN

Söz konusu ilanda şu ifadelere yer verildi:
“Karşılıksız Yararlanma suçundan Mahkememizin yukarıda Esas ve karar numarası yazılı 14/05/2019 tarihli ilamı ile 163/3 maddesi gereğince 10 AY HAPİS cezası ile cezalandırılan Hasan ve Nural oğlu, 05/04/1966 doğumlu, Sivas, Şarkışla, Tavladere mah/köy nüfusuna kayıtlı HÜSEYİN TEKİN tüm aramalara rağmen bulunamamış, gerekçeli karartebliğ edilememiştir.

PARA ALINACAK

1- 7201 sayılı Tebligat Kanununun 28 - 29 ve müteakip maddeleri uyarınca hüküm özetinin YEREL BİR GAZETEDE İLANEN TEBLİĞİNE,
2- İlan tarihinden itibaren 15 gün sonra sanığa kararın tebliğ edilmiş sayılması ile 7 gün içinde yasal yola başvurmadığı takdirde kararın kesinleşeceği ve ilan masrafının sanıktan tahsil edileceği hususu ilanen tebliğ olunur.”

07 Kasım 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Şulle - Ee ne alaka o kim ne diye sayfaya düşüyor banane bundan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Kasım 11:58Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?