Kocaeli’de sağlık çalışanlarına 6.300 TL promosyon!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlar için personel aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleşti.

Büyütmek için resme tıklayın

MERAKLA BEKLENİYORDU

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan ihaleye yedi banka katıldı.12 bin sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği, kapalı teklif usulü ile başlayan ihale açık arttırma ile devam etti.

DİĞER BANKALAR ÇEKİLDİ

1.200 TL teklif ile başlayan ihalede Ziraat Bankasının 4.200 TL teklifi karşısında diğer bankalar ihaleden çekildi. Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, verilen miktarın yeterli olmadığını, sağlık çalışanları adına bunu kabul edemeyeceklerini söyleyerek teklifin artırılmasını istedi.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Sağlık Sen Sendikası, ihale komisyonu ve İl Sağlık Müdürlüğünün yoğun çabaları neticesinde Ziraat Bankasının teklifini 5 (beş) yıllığına 6 bin 300 TL olarak revize etmesi üzerine banka ile maaş promosyon sözleşmesi imzalandı. Promosyon sözleşmesinden İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri, Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan hekim, ebe ve hemşireler, birinci basamak sağlık tesisleri, 112 Ambulans Başhekimliği, Kamu Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde çalışan 2443 tanesi sürekli işçi olmak üzere toplamda 12.793 sağlık personeli faydalanacak.

OCAK 2021'DE DAĞITILACAK

Daha önceki ihalelerin farklı kurumlarda farklı tarihlerde yapılmış olmasına bağlı bitiş tarihleri de farklılık gösterdiğinden maaş promosyonları; hastane ve ADSM çalışanlarına Ocak 2020’de, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde çalışan sürekli işçilere Temmuz 2020’de, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı 1. basamak sağlık kurumları çalışanlarına Ocak 2021’de dağıtılacak.

6 BİN 300 PROMOSYON

Promosyon sürecini değerlendiren Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Sağlık çalışanlarımıza tek seferde 6.300 TL gibi yüksek bir promosyon ödemesini kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Yaklaşık iki aydır üzerinde emek verdiğimiz promosyon çalışmalarımız, çalışanlarımızın lehine mutlu bir son ile neticelendi. Gece gündüz demeden 7/24 halkımıza hizmet eden fedakar sağlık personelimiz için elde edilen bu sonuç  hepimizi memnun etmiştir. Sağlık çalışanlarımız adına katıldığımız maaş promosyon çalışmaları sürecinde; konuyla çok yakından ilgilenen Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney'e, destek olan değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sağlık-Sen sendikası olarak personelimizin hakkını her platformda aramaya ve savunmaya devam ediyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DE 3 BİN 200

Bilindiği gibi yaklaşık 10 bin kişi için 3 yıllık maaş promosyon ihalesine çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, kişi başı 3 bin 200 lira teklif edilmiş, söz konusu teklif imzaya kalmıştı.

06 Kasım 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?