AK Parti'den İzmit bütçesine kerhen evet!

Bugün İzmit Belediyesi’nde gerçekleştirilen meclis toplantısında belirlenen 2020 bütçesi hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, “Belediyenin mali açıdan iyi yönetilmediğini gözlemliyoruz” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

GELİR GİDERİ KARŞILAMIYOR

İzmit Belediye Meclis toplantısında konuşan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü , “Gelir tahsilatlarının gerçekleşmesinde birinci derecede sorumluluk belediye başkanına aittir. 2019 Yılı son 7 aya baktığımızda gelir gerçekleşmelerinin düşük olduğunu ve belediyenin mali açıdan iyi yönetilmediğini gözlemliyoruz. 31 Ekim 2019 tarihi itibari ile baktığımızda 300milyonluk bütçede Gelir gerçekleşmesinin  159 milyon 530 bin 730 T , gider gerçekleşmesinin de 192 milyon 854 bin 760 TL olduğu görülüyor. Arada 33 milyon 324 bin 71 TL’lik açık var. Gelir Gideri karşılamıyor” dedi.

‘YATIRIM YAPARIZ’ DEMİŞTİNİZ

Ünlü konuşmalarının devamından, “Şimdi önümüze 2020 Yılı bütçesi getiriliyor. 2019 Bütçesinin aynısı kopyala yapıştır yöntemi ile sadece müdürlükler arasında aktarmalar yapıldığı çok açık. Satmayı eleştirerek kaynak yaratarak yatırım yaparız demiştiniz. Ancak görülüyor ki 40 milyonluk mülk satışını bütçeye koymuşsunuz. Bu mülk satışlarına rağmen 27 milyonluk araçlar için kredi kullanıp buna 6 milyon 875 bin TL faiz ödeyerek belediyeyi borçlandırıyorsunuz. Bir önceki dönem daha çok yatırım bütçeye konulurken 2020 yılı bütçesinde tıpkı son 7 ayda olduğu gibi festival ve eğlence harcamalarına ağırlık verildiği görülüyor” dedi.                                                       

KERHEN ‘EVET’ DİYORUZ

Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm konusuna da değinen Hayrettin Ünlü, “Tamam eğlenelim ama seçim döneminde söz verdiğiniz ve ‘ben çözeceğim’ dediğiniz Cedit mahallesindeki kentsel dönüşüm işine ne zaman bütçe ve zaman ayıracağınızı doğrusu merak ediyoruz. Bütün bu eksik ve yanlış yönetimlere rağmen, sırf düzelir ümidiyle 2020 Yılı bütçesine kerhen ‘evet’ diyoruz” ifadelerine yer verdi.

05 Kasım 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?