Serkan Seyhan: Hedefimiz dünyanın en büyüğü olmak

İlimizin tanınmış simalarından Serkan Seyhan, sahibi olduğu Adenyum Teknolojiyi ve yükselişini gazetemize anlattı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Serkan Seyhan Adenyum Teknoloji aldı firmanın sahibi. Aynı zamanda Akredite Kobi Danışmanı. Kocaeli Merkezli, Eskişehir ve Ankara’da da şubeleri bulunan şirket, sanayi işletmelerinin yönetim, yatırım danışmanlığını yapıyor ve bilişim altyapılarını kuruyor.
Normalde bu işler ülkemizde İstanbul veya Ankara merkezli ilerler. Lakin Serkan Bey Kocaeli merkezli işletmesiyle tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. İlimiz için gurur verici olan bu çalışmaların detaylarını Serkan Seyhan’a sorduk.
Serkan Bey, Van ve Erzurum’daki projelerinden Trakya’daki projelerine, milli savunma sanayinden otomotiv alanına kadar pek çok alanda zengin personel kadrosuyla onlara hangi konularda hizmet verdiklerini, onlarla neler başardıklarını anlattı:

Bize biraz Adenyum ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Kuruluşumuz 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Teknopark'ta kurucu ortakların 17 yıllık gerek yurtiçi gerekse yurtdışı tecrübeleri ile faaliyetlerine başlamıştır. Yönetim sistemleri ve bunların bilişim altyapıları alanında faaliyetlerini yürüten Adenyum bugün Kocaeli, Ankara ve Eskişehir şubeleriyle tüm Türkiye’de her geçen gün daha da büyüyerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Biraz daha açar mısınız? Neler yapıyorsunuz?
Müşterilerimize sunduğumuz temel fayda, verimlilik. Mühendislerimiz, avukatlarımız ve finans uzmanlarımız ile müşterilerimizin ticari yapısını mercek altına alıyor, onların iş süreçlerini daha az maliyetlerle ve daha kaliteli bir biçimde yönetmelerine katkı sağlıyoruz. Genel tabirle kurumsal yönetim danışmanlığı yapıyoruz. Avukatlarımız yüksek lisanslarını İngiltere’de uluslararası hukuk alanında tamamlamış, İngilizce, Almanca ve Rusça bilen, müşterilerimize ihracat faaliyetlerinde destek olan ekibimizdir.
Bunun yanında müşterilerimizin ulusal ve uluslararası hibe ve faizsiz kredilere ulaşmasını sağlayan proje yazan ve yürüten bir ekibimiz bulunmaktadır.
Diğer bir ekibimiz ise toplam kalite yönetim sistemi ile ilgili iş disiplinlerini kuruluşlara entegre ederek, müşterilerimizin maliyetlerini aşağı çekerken ürün ve hizmet kalitesinin artırılması yönünde sistemler kuruyor.
Ayrıca kalite yönetim sistemlerine ilişkin yazılım çözümlerimiz de bulunmaktadır. Hali hazırda gerek ulusal gerekse uluslararası birçok kuruluş bizim yönetim sistemleri yazılımlarımız ve danışmanlığımız ile iş süreçlerini yönetmektedir.
Ürünlerimiz:
 Kurumsal Yönetim Danışmanlığı
 Ulusal ve uluslararası hibe ve faizsiz kredileri erişim
 Bütçe yönetimi
 Kalite yönetim sistemi
 Stratejik plan
 5S
 Kaizen ve maliyet düşürme
 İç denetim
 Risk analizi
 Finansal analiz
 Şirket anayasası
 Performans yönetim sistemi
 Disiplin yönetimi
 Kalite çemberleri
 Kurumsal Yönetim Yapısının Sayısallaştırılması
 QDMS ( Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı: Doküman yönetimi, DF, iç denetim, ygg, aksiyon, olay bildirimi, eğitim, risk analizi, anket, e-reçete, iç müşteri şikayetleri, dış müşteri şikayetleri, kalibrasyon, FMEA, değişim yönetimi, iş izin takibi, toplantı yönetimi, kişisel koruyucu donanım, KVKK, periyodik muayene, öneri sistemi, acil durumlar, saha yönetimi modüllerinden oluşur.
 ENSEMBLE (Süreç ve performans yönetimi modülü)
 BOYSWEB (Bakım ve varlık yönetimi)
 EBA ( Elektronik belge yönetimi, dijital arşiv, iş akış yönetimi)

Bu alandaki hedefiniz nedir?
Dünyanın en büyük danışmanlık şirketi olmak. Sadece kurum ve kuruluşların değil devletlerin de danışmanlığını yapmak. Daha önce bir holding bünyesinde çalışırken belirledim ben hedefimi. 3 yılda bu seviyeye geldik.
Allah imkan verirse daha yürüyecek çok yolumuz, aşacak çok engelimiz var. Hedeflerimize doğru durmadan bıkmadan yürümeye, bu güzel ülkemiz için üretmeye devam edeceğiz.

Üç yılda nasıl bu seviyeye ulaşabildiniz?
Bu işin sırrı aslında basit: Sistemli çalışmak, dürüst olmak, dünyayı ve gelişmeleri iyi takip edebilmek ve işine âşık olmak. Bizim için müşteri Yüce Rabbimizin bize rızkımızı getirmekle mükellef olan bir elçidir. Bu nedenle müşteri, bizim için önemlidir, kıymetlidir. Müşterilerimize verdiğimiz değerle, müşterilerimizle büyüyoruz. Müşterilerimize destek vermek ve onlarla bir şeyler başarmak bize büyük bir mutluluk veriyor.

Siyaset düşünüyor musunuz?
Lise yıllarımdan beri aralıksız vakıf, parti çalışmalarının içinde oldum. Hala de aktif görev aldığım sivil toplum kuruluşları var. Toplumsal sorumluluğumuzu sivil toplum kuruluşlarında görev alıp destek vererek, müşterilerimize karşı olan sorumluluklarımızı da Adenyum için daha çok çalışıp daha güzel hizmetler vererek yerine getirme gayesindeyiz. Bunun haricinde farklı bir düşüncemiz bulunmuyor.

Ademyum Teknoloji

ADRES:
KOÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yeniköy Merkez Mah.
Başiskele/KOCAELİ

TELEFON:
0262 341 51 50
0262 341 47 15

WEB:
www.adenyum.com

02 Kasım 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?