Bakalım ne olacak... Kocaeli'deki dev firmanın iflası ertelendi

Kocaelili dev mobilya üreticisi fabrikaya iflas erteleme kararı.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İFLAS DAVASI

Uzun yıllardan bu yana Kocaeli’de hizmet veren Ulus Mobilya ekonomik olarak zor günler geçiriyordu. Bu sebeple hakkında açılan davalar neticesinde Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi firma hakkında iflas davası açılması kararı verdi.

1 YIL

Fakat Ulus Mobilya tarafından karşı olarak 1 yıl süreyle iflas erteleme davası açıldı. Geçtiğimiz hafta sonuçlanan davada Ulus Mobilyanın isteği kabul edildi. Böylece Ulus Mobilya 1 yıl boyunca iflas ertelemiş oldu.

O KARAR

Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından alınan kararda şu ifadelere yer verildi:
“Davacı ULUS MOBİLYA İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan İflas (İflasın Ertelenmesi) davası nedeniyle; Mahkememizin 10/10/2019 tarihli kararı ile; Gebze Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün23625 numarasında kayıtlı davacı ULUS MOBİLYA İNŞAAT SANAYİ VE TİC. A.Ş.'nin iflasının İİK'nun mülga 179/b ve179. maddeleri gereğince 10/10/2019 gün ve saat14:20 itibariyle bu tarihten itibaren 1 YIL SÜRE İLE ERTELENMESİNE karar verildiği hususu ihtaren ilan olunur.”

18 Ekim 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?