Kocaeli’de dev fabrikanın iflas bilmecesi

Kocaeli’de 1989’dan bu yana hizmet veren fabrikanın iflas bilmecesi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ÖNCE İFLAS KARARI

Gebze bölgesinde 1989 yılında faaliyete başlayan ve bugüne dek birçok projenin içinde yer alan Gündoğan Konstrüksiyon bir süre önce borçları sebebiyle son derece sıkıntılı günlere girmişti. Yaşanan süreçte dev fabrika hakkında iflas kararı alınmıştı.

SÜRE VERİLMİŞTİ

Ancak fabrika yönetimi Gebze Asliye Ticaret Mahkemesine iflas ertelemesi davası açmıştı. Mahkeme de Gündoğan Konstrüksiyonun iflasını ertelemeyi uygun görmüş ve firmaya süre verilmişti.

KABUL EDİLMEDİ

Fabrikaya verilen iflas erteleme süresi dolunca geçtiğimiz hafta yeniden iflas davası görüldü. Gündoğan Konstrüksiyon yeniden iflas ertelemek için süre istedi. Ancak mahkeme firmanın bu isteğini kabul etmedi.

İFLAS DA VERİLMEDİ

Fakat mahkemeden ayrıca iflas hükmü kararı da çıkmadı. Önümüzdeki günlerde Gündoğan Konstrüksiyonun yeniden davası görülmesi bekleniyor.

O KARAR

Kararda ise şu ifadelere yer verilmişti:
“Davacı GÜNDOĞAN KONSTRÜKSİYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan iflas(İflasın Ertelenmesinin Uzatılması) davası nedeniyle;
Davacı GÜNDOĞAN KONSTRÜKSİYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ hakkında mahkememizin 10/10/2019 tarihli kararı ile davacının davasının reddine karar verildiği hususu ihtaren ilan olunur.”

17 Ekim 2019 - Ekonomi

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?