Bakanlık açıkladı. İşte Kocaeli’deki gıda teröristleri

Tarım ve Orman Bakanlığı ürünleriyle vatandaşları aldatan, taklit, tağşiş yapan veya ilaç etken maddesi kullandığı tespit edilen 618 firmaya ait 1211 ürünü daha kamuoyuna teşhir etti.

Büyütmek için resme tıklayın

ÇAYIROVA

Listenin Kocaeli açısından en dikkat çeken yönü, kuşkusuz Çayırova’da üretilen ve Türkiye’nin en ünlü sucuk markalarından biri olan GURME markalı sucuk ve macar salamda domut eti tespit edilmesi oldu. Aynı firmanın ürettiği bir başka kangal fermente sucuk içinde de “kanatlı eti” tespit edildi.

GEBZE

Gebze’deki Bayoğlu Et ve Et Ürünleri firmasının ısıl işlem görmüş piliç sucuğunda soya ve deri dokusuna rastlandı.

DERİNCE

Derince Sırrıpaşa Mahallesinde bulunan Balsarayı adlı firmanın civanperçemli bitkisel ballı karışım macunu ile bitkisel macununda ilaç etkin maddesine rastlandı.

KANDIRA

Kandıra’daki Meydan Lokantasının köftesinde soya, yine Kandıra’da bulunan Yılmaz Baba Lokantasının köftesinde ise kanatlı et tespit edildi.

BAŞİSKELE

Başiskele’de bulunan Altun Yemek Sarayı’nın kuru köftesinden kanatlı eti çıktı. Yine Başiskele’de hizmet veren bir başka yemek firması Başiskele Ulular’ın Beşamel soslu Hasanpaşa köftesinde yine kanatlı eti tespit edildi. Aynı ilçedeki Furkan Pide ve Lahmacun Salonunun lahmacun harcında da kanatlı eti belirlendi. Başiskele’deki Karabağ Baharat’ın antep toz fıstığında yer fıstığı bulundu.

İşte ürünlerinde domuz eti, kanatlı eti ve ilaç etken maddesi kullanan Kocaelili firmalar:

12 Ekim 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mehmet Altın - öyle kişiler, markalar var ki her listede onur konuğu gibi görünüyor.

https://eksisozluk.com/entry/96451718

listedeki çoğu markayı duymamış olabilirsiniz ama bu onları yemediğiniz anlamına gelmiyor ne yazık ki. catering şirketlerinde, restoranlarda, oteller, kafeler ve lokantalarda ucuz olsun diye genellikle bu tip bilinmeyen marka ürünler kullanılır uyandırayım.

https://eksisozluk.com/entry/96451957

açıklanan firmalardan biri şu anda ankara şehir hastanesinin personel yemekhanesini işleten bcc toplu yemek üretim hizmetleri a.ş.'dir.

https://eksisozluk.com/entry/96452418

carrefour ve köfteci yusuf bu firmalara gereken cezayı verirler diye düşünüyorum. kurumsal kimliklerine zarar gelmesini istemezler.

https://eksisozluk.com/

"Beni kızdıran birşey daha var; diyelim paranız var, yine de, genellikle aldığınız ürünlerin pek çoğu hileli...

"...zeytinlere çok kötü muamele etmişler, ağaç toplandıktan sonra uzun süre beklemiş zeytinler, küflenmiş falan... bunları satıyorlar ya da zeytinyağına farklı yağları karıştırıyorlar...":

https://youtu.be/2kaQn-T6oNA?t=1037

Sahte ballar, domuzlu ve eşekli sucuklar, sahte sızma zeytinyağları, içine boya ve kimyevî maddeler konulmuş ekmekler, hormonlu ve aşırı kimyalı meyve ve sebzeler, adından başka hiçbir şeyi yoğurt olmayan yoğurtlar, diğer bütün zehirleyici besin maddeleri ve içecekler konusunda bıçak kemiğe dayanmıştır.

https://www.milligazete.com.tr/haber/1097769/islam-protestanlari

Gebze‘de iki lokantayı 15 gün kapatmakla, Trakya‘da küçük bir sucuk imalathanesinin ruhsatını iptal etmekle bu domuz ve eşek eti meselesi halledilmiş olmaz.

Ülkemizde çok büyük miktarda (tekrar ediyorum: Çok büyük miktarda):

Ehlî (evcil) domuz eti ve yağı.

Yaban domuzu eti ve yağı.

Eşek eti.

At eti tüketilmektedir.

https://www.milligazete.com.tr/haber/1155500/domuz-ve-esek-eti

Sadece balda değil, halkımız her konuda aldatılıyor, tokatlanıyor, dolandırılıyor.

https://www.mehmetsevketeygi.org/2018/12/14/halkimizin-bir-kismi-cok-saf/

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 13 Ekim 20:19


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?