ADD organize etmişti. Yavuz Bahadıroğlu’ndan o eyleme tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi, hafta içinde Çayırova Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen kitap fuarına katılacak Yavuz Bahadıroğlu için protesto programı organize etmişti

Büyütmek için resme tıklayın

“SIKILDIM”

ADD’den yapılan açıklamada yazar Bahadıroğlu’nun Atatürk’ün aziz hatırasına hakaret ettiği, Zafer Bayramı ile alay ettiği öne sürüldü, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle protesto edilmesi istendi. Söz konusu program da eylem de gerçekleşti. Ancak Yavuz Bahadıroğlu söz konusu olay nedeniyle Yeni Akit Gazetesindeki köşesinde olayı ele aldı. İşte Bahadıroğlu’nun “Sıkıldım” başlığını taşıyan o yazısı:

DÜŞMAN YA DA DOST DEĞİLİM

“Geçenlerde Çayırova Belediyesi, bendenizi bir konferans ve imza için ilk kez tertipledikleri kitap fuarına davet etti. Bunu sosyal medyamda paylaşır paylaşmaz İP, CHP ve diğer Kemalist unsurlar tarafından Başkan’a yoğun baskılar yapılmaya başlandı. Hatta yerel bir gazeteye programın iptal edildiği şeklinde yalan bir haber bile yaptırdılar: “Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu ilçemize gelemedi!”
Bu münasebetle, ideolojik körlük ve sağırlık içinde kimseyi duymayan görmeyen çevrelere bir kez daha söyleyeceğim: Bin hiçbir tarihi şahsiyetin düşmanı yahut dostu değilim. Tarihe “sevgi” ya da “nefret” üzerinden değil, “belge” ve ”bilgi” üzerinden giderim.

50 YILDA 1 SORUŞTURMA

Elli seneye varan yazarlık hayatımda “Atatürk” konusunda (o da Kemalist ihbarcıların sosyal medyada iftira yağdırmaları yüzünden) sadece bir defa soruşturma açıldı, ama o da savcılıktan aldığım “takipsizlik kararı”yla sonuçlandı.
Buna rağmen hukuk ve ahlâk kuralları çiğneniyor, sürekli bu çevrelerin yazılı ve sözlü saldırılarına maruz kalıyorum.
Bu ne aymazlıktır?
Bu ne hukuk tanımazlıktır?
Bu ne kolaycılıktır?
Bu ne alınganlıktır?
Bu imtiyazı size kim verdi?

ATATÜRK’LE MÜCADELE DEĞİL

Karşınızda “ezik” bir adam görmek istiyorsanız, bunu asla göremeyeceksiniz. Duruşumla, tavrımla, birikimimle, yazdıklarım ve yaptıklarımla hayatım boyunca mücadeleme devam edeceğim.
Bu Atatürk’le mücadele değil, Atatürk istismarıyla mücadeledir! Her türlü yobazlıkla, aymazlıkla, dinsizlikle, densizlikle, ahlâksızlıkla, fitne-fücürle mücadeledir!
Allah’tan başka kimseden korkmuyorum! Şu yaşıma kadar, ölü ya da diri, ne kimseye hakaret ettim, ne de kimseyi aşağıladım. Tek bir mahkeme kararı gösteremezsiniz. Çünkü hakaret aczin, bilgisizliğin, kültürsüzlüğün, kısacası çaresizliğin çocuğudur: Kendini bilen, bildiğinden emin olan insan hakarete tenezzül etmez.

İSTİKLAL MARŞINI OKUDUK

Neyse, sağolsun Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve yetenekli ekibi, sıkı durdular. Bazı tabansız başkanlar gibi sinmediler. Programı plânladıkları gibi uyguladılar ve bendeniz de gidip aslanlar gibi konuşmamı yaptım, kitaplarımı imzaladım.
On kişilik bir grup başlangıçta şamata yapmak istedilerse de, salondaki kalabalık benim eşliğimde İstiklâl Marşı’mızı okumaya başlayınca, feleklerini şaşırdılar.
İmzadan sonra onlardan biri geldi ve vaktiyle beni savcılığa ihbarladığını söyledi. Böylece bir “sayın muhbir vatandaş”la tanışmış oldum. Bir de çok çok 70-80 sayfadan ibaret bir “Nutuk” hediye etti.

ÜÇ KEZ OKUDUM!

Atatürk’ün hatıralarını bile sansürleyip üç koca cildi 70-80 sayfaya indirgemişler. Dedim ki, “Bu kitabın tamamını ilk baskısından ve Osmanlıcasından üç kez okudum. Ama Kâzım Karabekir’in, Fevzi Çakmak’ın, Refet Bele’nin, Rauf Orbay’ın, Halide Edib’in, Rıza Nur’un ve daha pek çok Milli Mücadele şahidinin hatıralarını da okudum.”
Duydu mu duymadı mı bilmiyorum. Çünkü sürekli ezberini boşaltıyordu. Sadece kendini ve birkaç arkadaşını tatmin derdindeydi.
Ezcümle: Salı günkü Çayırova programımız harika geçti. Sayın Belediye Başkanı’na, yardımcılarına, Kültür Müdürü’ne ve tabii Çayırova halkına çok teşekkür ederim.
Kervan yürüyor!”

12 Ekim 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?