Sami Durmuşoğlu: Oylamada sorun yok. Yeni başkan belli

Önümüzdeki hafta kongreye gidecek olan Kocaeli Trabzonlular Derneğinde, derneğin önde gelen isimleri bu sabah istişare toplantısı gerçekleşti

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

İTİRAZLAR GELİNCE

Toplantının bitiminde derneğin istişare toplantısından Fuat Ayar isminin çıktığını yazmıştık. Ancak itirazlar geldi, konunun henüz netliğe kavuşturulmadığı iddia edildi. Bunun üzerine Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu’nu aradık, bugünkü toplantıyı özetlemesini istedik. İşte mevcut Başkan Durmuşoğlu’nun yanıtı:

DÖRT KİŞİ KATILMADI

“Bilindiği üzere derneğimizde bir istişare kurulumuz var. Bu isimleri bu sabah bir araya getirdik. İstişare kurulu üyelerimiz yaklaşık 30 kişi. Ama 4 tanesi bugün gelemedi. Toplamda 26 kişi kahvaltıdaydı. Programda ilk olarak dernek binamızı kazandıran yönetim kurulumuza teşekkür edildi.

MUHARREM DE BİZİM KARDEŞİMİZ

Sonra başkan adayları konuştu. Söz isteyenler konuştu. Sonra adayları dışarı çıkardık. Muharrem Küçük de bizim kardeşimiz. Ama büyüklerimiz bu dönem Fuat Ayar’ın başkan yapılması için bana ve yönetimime tavsiyelerini bildirdiler.

HEPİMİZ KUTLADIK

Yapılan konuşmalardan sonra hepimiz Fuat Ayar’ı kutladık. Belki önümüzdeki günlerde yani kongreden önce bir araya gelerek Kocaeli’ye hizmet edecek daha güçlü bir Trabzonlular Derneği yönetimi için bir toplantı daha yaparız.

GİTTİKTEN SONRA AMA

Doğrudur. Sami Çakır, Mahmut Civelek, Osman Özgenç, Mehmet İpşiroğlu cenaze namazına gitmek için toplantıdan erken ayrıldılar. Oylama onlar ayrıldıktan sonra yapıldı. Ancak giden 4 kişi, burada ne kadar çıkarsa biz saygı duyarız dedi.

GÖRÜŞ BİRLİĞİ

Dolayısıyla oylamada herhangi bir sıkıntı yok. Aslında oylama gibi de olmadı. Ancak genel bir görüş birliğine varıldı. Bu dönem Fuat Ayar’ın başkan olması tavsiye edildi.

GERGİNLİK OLMADI

Mahmut Civelek de Ali Haydar Bulut da benim büyüğüm. Toplantıyı birlikte yönettiler. İkisi de bu ildeki Trabzonlular için önemli olan insanlar. Ancak toplantıda herhangi bir gerginlik olmadı. Ama biz Trabzonluyuz. Sesimiz biraz yüksek çıkabilir.

NET OLARAK BİLİNEMEZ

Orada toplamda 19 kişi oy kullandı. 13. 14. oydan sonra zaten sayılmadı. Kaça kaç olduğunu orada oturanlar dahi net olarak bilmez. Toplantıda genel eğilim ortaya çıkmıştı zaten.

CENAZE OLDUĞU İÇİN

İstişare kurulunun kararı elbette tavsiye niteliğindedir. Ancak Trabzonlular Derneğinde istişare kurulunun tavsiyelerine uyulur. Ve herkes o arkadaşın arkasında durur. Bugün bir cenaze olduğu için karışıklık olmuş gibi algılanabilir. Ancak istişare kurulu toplantısını yaptı ve kararını verdi.”

12 Ekim 2019 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Saffet - gecenin bir iman yarısı bulvarda larla gezip durup berbat bir hayat yaşıyordu sami , zaten yakışmıyordu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Ekim 19:03


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?