Gazetecilerden Baro Başkanına sert uyarı

KOGACE, terbiye sınırlarını zorlayan açıklamalarda bulunan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i kınayarak, uyarılarda bulundu

Büyütmek için resme tıklayın

KOGACE KINADI

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti(KOGACE), Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Engin Şahin’in kaleme aldığı, “Demirtaş’a destek verdi. Mehmetçik’e veremiyor” isimli köşe yazısının yayınlanmasının ardından terbiye dışı açıklamalarda bulunan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i kınayan bir mesaj yayımladı.

İşte KOGACE’nin kınama mesajı…

ALIŞKANLIK HALİNE GELMESİN!

Gazetecilik, sadece bir durumu kelimelere ve fotoğraflara döküp haber yapıp bilgi verme işinden öte bir meslektir. Bu işin en önemli noktalarından biri de kuşkusuz köşe yazarlığıdır.
Köşe yazarları da bir kişiye küfür, hakaret ve benzeri bir tutumda bulunmamışsa her türlü olumlu veya olumsuz eleştiriyi yapma hakkına mesleği itibarı ile sahiptir.

ÜZÜNTÜYLE TAKİP ETTİK

Ne yazık ki dün En Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Şahin’in, Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in Barış Pınarı Harekatıyla ilgili sessiz kaldığını iddia ettiği “Demirtaş’a destek verdi. Mehmetçik’e veremiyor” isimli köşe yazısının ardından Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in hakarete varan söylemlerini üzüntüyle takip ettik.

YAKIŞIKSIZ BİR TUTUMDUR

EN Kocaeli Gazetesi Engin Şahin’in herhangi bir hakaret içermeyen söz konusu köşe yazısının ardından meslektaşımızın hayaiyetine ve şerefine Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir tarafından dil uzatılması son derece yakışıksız bir tutumdur.

TERBİYE SINIRLARINI AŞAN AÇIKLAMASI

Üç gün önce Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık’ın gazetecilere karşı olan çirkin tutumu peşine de Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in terbiye sınırlarını aşan açıklaması başka soru işaretlerini beraberinde getirmiştir.

ŞEREFİNE DİL UZATABİLMEK

Bir gazeteciye bu kadar kolay hakaret edip ve şerefine dil uzatabilmek, telefonla gecenin bir vakti rahatsız etme cesaretini kendinde bulmak çok ciddi manada üzerine düşünülmesi gereken konulardır.
Bu noktada her siyasi ya da STK temsilcisi kim olursa olsun söylemlerinde daha dikkatli, kelimelerinde de seçici olmalıdır.

CANDEMİR’İ KINIYORUZ

Böyle tatsız hadiselerin bir daha yaşanmamasını diliyor ve terbiye sınırlarını aşan açıklamaları sebebiyle Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i kınıyoruz.

UYARIYORUZ

Ve uyarıyoruz. Gazetecilere karşı sergilenen bu nahoş tutumlar alışkanlık haline gelmesin, tekrarlanmasın!

12 Ekim 2019 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?