Hürriyet, İbrahim Efe kararını verdi: At(a)madı

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe, İzmit Belediyesi tarafından işe gitmediği ve kart basmadığı iddiasıyla belediye yönetimi tarafından disiplin kuruluna verilmişti

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

BİLGİ VERİLDİ

İzmit Belediyesi tarafından 9 Ekim Çarşamba günü birçok basın kuruluşu tek tek aranmış ve Tavşantepe Muhtarı İbrahim Efe’nin durumuyla ilgili kulis bilgisi verilmişti. Belediye tarafından İbrahim Efe’nin kart basmadığı ve işe gelmediği gerekçeleriyle işten atılmak istendiği, bunun için disiplin kurulunun toplandığı ifade edilmişti.

GÜNDEM YAPTILAR

Disiplin kurulunda iki belediye temsilcisi İbrahim Efe’nin işten atılmasını talep ederken iki sendika temsilcisi de ret oyu kullanmış ve son karar İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e kalmıştı. Karar Hürriyet’e kalınca, İbrahim Efe bir anda kentte gündem oldu.

GERİ ADIM ATTILAR

Yaşanan süreçte İbrahim Efe’ye sadece sendika değil kent özellikle de Tavşantepe sakinleri sahip çıktı. Kendisine destek ziyaretler yapıldı, her akşam Tavşantepe Muhtarlığının önünde kalabalıklar toplandı. Yaşanan süreçte İzmit Belediyesi yine bazı basın kuruluşlarını arayarak İbrahim Efe’nin işten atılmayacağı bilgisini verdi.

TEBLİGAT YOK

Öte yandan konuyla ilgili İbrahim Efe’ye henüz herhangi bir tebligat yapılmadığı ifade ediliyor. Bakalım, İzmit Belediyesinin E fe ile ilgili bundan sonraki düşünceleri nasıl şekillenecek?

# İBRAHİM EFE İLE İLİŞKİLİ:

11 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?