Engin Korukır’a sahip çıktı.. Üzülmez'den kapsamlı durum değerlendirmesi

Kaybedilen 6 puan sonrasında şampiyonluk hedefinde büyük yara alan Kocaelispor, taraftarların tepkisiyle karşı karşıya kalınca, Başkan Üzülmez açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

ÜZÜLMEZ TEK TEK AÇIKLADI

Son haftalarda oynanan maç sonrasında puan kaybeden Kocaelispor’un yaşadığı olumsuzluğa karşı taraftarların Teknik Direktör Engin Korukır’a ‘İstifa’ çağrısına yanıt olarak açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez, yaşadığı üzüntüyü yaptığı açıklamayla dile getirdi.

İşte Üzülmez’in yönetim kurulu adına yaptığı o açıklamalar;

GEREKLİ İHTARLAR YAPILMIŞTIR

"09.10.2019 tarihinde oynadığımız ve mağlubiyetimiz ile sonuçlanan Büyükçekmece Tepecikspor maçı sonrası Büyük Kocaelispor taraftarları ve spor kamuoyunda oluşan olumsuzluklar, gelecek ile ilgili kaygılar ve en önemlisi haklı tepkiler sonucunda Yönetim Kurulumuz, teknik ekip ve futbolcular ile ayrı ayrı olarak toplantı yapmıştır. Bu toplantıda, son kez durum değerlendirilerek şampiyonluk hedefi, güzel futbol, hepsinden önemlisi istekli ve hırslı oyun konularında en üst düzeyde uyarı ve gerekli ihtarlar yapılmıştır ve gerekli taahhütler ve sözler alınmıştır.

YÖNETİM OLARAK ÇOK ÜZÜLDÜK

Son 2 haftada aldığımız mağlubiyetlerden sonra, tüm taraftarlar gibi biz Kocaelispor Yönetimi olarak çok üzüldük ama bu mağlubiyetler tabi ki bizim bu yola çıkma nedenimizi, gayemizi değiştirmemiştir. Ne tür önlem gerekiyorsa yönetim kurulumuz olarak yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.  Bu mağlubiyet ile birlikte kamuoyunda yanlış bilinen ve spekülasyonlara neden olan bazı olaylar ile ilgilide açıklama zorunluğu doğmuştur.

SEZON BAŞINDA İKİ SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTAYDI

Öncelikle Teknik Direktör konusu; Sene başında göreve geldiğimizde diğer takımların ve önce ki yönetimlerin dışında farklı ve yoğun bir misyonumuz bulunmaktaydı. Bu da malumunuz olmak üzere 11 yıldır süre gelen transfer tahtasının açılması idi ve bu tamamen arkaya bakarak koşmaya benziyordu. Bu süreçte tüm yönetim olarak gecemizi gündüzümüze katarak hem alacaklılar ile yoğun pazarlık süreçleri hem de bu pazarlıklar sonrası kaynak bulmanın yoğun çabasını harcarken bir de önümüzde ki senenin transfer çalışmalarını yapmaktaydık. Sezon başında iki seçeneğimiz bulunmaktaydı. Birincisi mevcut teknik adamla devam edip onun raporuna göre kadro hazırlamaktı, ikincisi içimizden ve güvenebileceğimiz biri olarak Kocaelispor camiasında sevilen bir teknik adamla anlaşmaktı.

GÜNDOĞDU BIRAKIN BİZİMLE GÖRÜŞMEYİ…

Geçen seneki teknik adam Galip Gündoğdu bırakın bizimle görüşmeyi hayırlı olsun deme ihtiyacı bile hissetmedi. Israrla davet etmemize ve rapor hazırlanması isteklerimize yaklaşık 1(bir) ay sonra cevap vererek kısa bir rapor gönderdi. İşin en ilginç tarafı bugün eleştirilen giden futbolcular ve yerlerine gelen futbolcular konularında Galip Gündoğdu hocamızın kısa raporunda pek çok futbolcu ile yolların ayrılması gerektiği ve en az 10(on) oyunca alınmasının gerektiğini yazmıştı.

KOCAELİLİ ENGİN KORUKIR…

Sizin de malumunuz olarak Kocaelisporluluğundan hiç şüphe duymadığımız Kocaelili Engin Korukır hocamız ile görüştük ve on beş dakika içerisinde, maddi kısmını da yaklaşık 1 dk lık görüşmeyle anlaştık. Anlaştığımız dönem tüm kamuoyu Engin Korukır ile anlaşmamızdan sonra olumlu tepki vermiş ve bizlerde yönetim olarak güvenebileceğimiz biriyle anlaştığımız için rahat şekilde geçmiş dönemin borçları ile çalışmalar yapıyorduk.

BU KONUDA KİM ZARAR VERİRSE

Teknik ekibimiz ile görüşmemizde, Engin Korukır ve ekibi olası bir ayrılıkta hiçbir şekilde iki taraf içinde tazminat ya da bazı haysiyeti şaibeli insanlar gibi çalışmadığı dönemin ücretini almayacağını beyan ve taahhüt etmiştir. Kendisi de zaten Kocaelispor benim için hassas konu ve bu konuda kim zarar verirse önlerinde duracağını kendisi olursa da bir dakika durmayacağını gerek toplantıda gerek yazılı ve görsel basında söylemiştir.

BİR DİĞER KONUMUZ, YAKUP ALKAN

Tekrardan söylemek gerekirse tüm kamuoyu Engin Korukır ve ekibiyle anlaşmamızdan memnun olduğunu ve birinci tercihimizin o olduğunu unutmamız gerekir. Bir diğer konumuz, Yakup Alkan konusudur. Bu oyuncumuz kariyerinde gol krallıkları yaşamış, bu liglerin üst düzey bir oyuncusu olmak ile beraber halen süper lig oyuncusudur. Sezon başında sözleşme sahibi kulüp Yakup Alkanı bırakmamak için sözleşmesini tekrardan uzatmıştır.

YAKUP ALKAN’IN KARİYERİ…

Yakup Alkan ile yine tamamen taraftarlarımızın yoğun ısrarları sonucu sezon başında davet edip ilk görüşmelerimizde anlaşma sağlayamamış ve geri göndermiştik. Çok ciddi rakamlar istendiği için kulüp menfaatlerini düşünerek anlaşamadık. Daha sonra sosyal medya başta olmak üzere gerek kulübe gerek se Yakup Alkan’a yapılan büyük baskı sonrası, futbolcudan gelen talep sonrası ciddi bir indirim yapılarak anlaşma sağlanmıştı. Ve yönetim olarak sezon başında taraftarların ve spor kamuoyunun isteğini yerine getirmenin haklı gururunu yaşamış bir yönetimdik. Yakup Alkan’ın kariyeri hiçbir şekilde tartışılmayacak, gol krallıkları olan ve geçen sene bize rakip olarak izlediğimiz bir oyuncu olarak, teknik ekibimizin de onayı alınarak transfer edilmiştir.

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Şimdi soruyoruz sizlere, eğer Yakup Alkan olmasaydı bu tepkilerin dili nasıl olurdu? Takımımız şuan istisna olarak iki üç oyuncu haricinde tamamı ile bir sıkıntı içerisindedir. Tabi ki bunlar ile ilgili önlemlerimizi alacağız kimsenin şüphesi olmasın. Bir diğer konumuz aktarılan para konusudur.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN…

Bugün Kocaelispor’un tekrardan heyecan yaratması, beklenti oluşturması gibi konuşanların elbette ki en büyük payı Sn. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere vermiş olduğu maddi manevi destektir. Bu konuda kendisine ifade edilemeyecek düzeyde müteşekkiriz. Ancak Sayın Başkanımızın vermiş olduğu ekonomik destek yani nakdi yardım çok büyük olmakla beraber bu para ile birlikte sadece geçmiş dönemden gelen borçlarda kullanılmış ve ona rağmen hepsini kapsamamıştır. Bu verilen paranın üzerine Kocaelispor yönetimi olarak kendi öz sermayemiz, oluşturduğumuz sponsorluk ve reklam gelirleri, kombine ve loca gelirleri ile birlikte 10 milyon liralık bir kaynak yaratmış olduk.

FUTBOLCULARIN TAKIMA KAZANDIRILMASI

Bu kaynak ile hem transfer tahtasının kalan açığın kapatılması hem de önümüzde ki sezon için yapılan harcamaları için kullandık. Malumunuz sezon başında transfer tahtasının kapalı olması nedeni ile futbolcuların takıma kazandırılması için peşin paralar ödenmesi gerekiyordu. Geçen sezondan kalan borçları da önümüze aldığımızda ciddi bir bedel ile karşılaşmıştık.

FUTBOLCULAR İLE ANLAŞILAN PARALAR

Sayın Başkanımızın verdiği kaynağı spor kamuoyunun tepkileri gibi hoyratça yeni transferler için harcamamış ve hiçbir yere borçlanmamış ve geleceğe yönelik hiçbir şekilde borç yükü bırakılmamıştır. Ayrıca futbolcular ile anlaşılan paralar yine öyle kamuoyunda söylendiği rakamlar asla değildir. Geleceğe yönelik borç yükü bırakılmamak ile beraber, gün aşırı geçmiş dönemden gelen borçlar, hacizler, işçi alacakları gibi hesapta olmayan olağanüstü durumlarla karşılaştık ve bunlar içinde kaynaklar yaratmaya çalıştık. Yine bir dezavantajımız Türkiye Futbol Federasyonundan gelen gelirlerin tamamı, hacizli olup hiçbir şekilde kulübe gelmemektedir.

EN ÖNEMLİSİ TARAFTARLARIN…

Son olarak Tepecikspor maçı gecesi yaptığımız olağan üstü toplantıda teknik ekip ve futbolcularımız ile tek tek görüşülerek hepsi ayrı şekilde değerlendirilmiş en üst düzeyde uyarılar yapılmıştır. Kocaelispor formasının kutsallığını ve ağırlığını en önemlisi taraftarların ve spor kamuoyunun beklentileri son kez hatırlatılmıştır. Başarıya giden yolda ödül ve ceza sisteminin gereği yapılmıştır.

BU YOLDAN ASLA DÖNÜLMEYECEKTİR

Ancak 3 gün gibi kısa bir zaman sonra yeni lig maçımızın olması bu kadar olumsuz futbol ve havaya rağmen halen 3 puanlık bir fark olması ve ligin uzun bir maraton olması nedeni ile pes etmeden, tekrardan büyük Kocaelispor Taraftarı ile birlikte kenetlenerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu hafta Kozanspor mücadelesi ile yepyeni bir sayfa açılacak olup, sezon başında girdiğimiz sonu şampiyonluk olan bu yoldan asla dönülmeyecektir. Değerli Kocaelispor Taraftarlarına duyurulur"

 

10 Ekim 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?