İzmit’teki kutlama bölgesini açıkladı

CHP’li meclis üyesi Hakan Tanta İzmit Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayacağı bölgeyi açıkladı. Tanta yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesini de eleştirdi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

KABARIK LİSTE

Hakan Tanta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“17 yıllık Ak parti iktidarı döneminde, özellikle Milli bayramlarımızın kutlanmaktan nasıl imtina edildiğini, hangi bahanelerle iptal edildiğini, dönem dönem nasıl engellendiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Önümde geçmiş yıllardaki milli bayramlarda neler yapıldığı ve milli bayramlarımızın karşısında alternatif olarak hangi etkinliklerin konulduğu ile ilgili kabarık bir liste var.

COŞKUYLA KUTLADIK

Göreve geldiğimiz tarihten itibaren milli bayramlarımız olan; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı; göstermelik bir günlük etkinliklerle değil, halkımızın da yıllarca hasretini çektiği, geniş katılımlı ve haftanın tamamına yayılan içi dolu organizasyonlarla coşkulu bir şekilde kutladık. 

NE HİKMETSE BÜYÜKŞEHİR...

Yine aynı düşünce ve coşkuyla, birlik ve beraberliğimizi pekiştirebileceğimiz, birlikte olmanın bizi ne kadar güçlü kıldığını bir kez daha hissedebileceğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız için de aynı şekilde İzmit Belediyesi olarak haftalar öncesinden çalışmalarımıza başladık. Fakat ne hikmetse bu yıl; 29 ekim cumhuriyet bayramı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, Geçmiş yıllardan farklı olarak Neredeyse ilk defa kentin tüm meydanlarını kullanacak şekilde bir program hazırladığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum bir taraftan baktığımızda bizler açısından sevindirici, Diğer taraftan baktığımızda ise oldukça düşündürücüdür.

MEYDAN FAKİRİ

Şüphesiz ki; İzmit halkı Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kentin meydanlarını kapatarak zaten meydan fakiri olan kentimizde İzmit Belediyesine bir alan bırakmamasını ve bunun altında yatan gizli engelleme çabalarını anlayacak ve kent tarihine not düşecektir. Fakat bizler her zaman olduğu gibi barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, çekişmenin ve kavganın uzak durduğu bir bayram organizasyonu ile her türlü gizli engellemelere rağmen, kimseyi ayırıp ötekileştirmeden,
yine binlerce insanımızla birlikte bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Seka Parkı, milli irade meydanını veya kent meydanını belediyemize kapatmış olmaları yıllardır milli bayramların coşkusunu sokaklarda ve caddelerde yaşayan bizler için bir engel değil mutluluktur.

OLUMLU ETKİSİ VAR

Dolayısıyla hangi şartlar altında ve ne şekilde olursa olsun kentimiz yıllar sonra belki de ilk kez ,müthiş bir coşkuyla 29 ekim cumhuriyet bayramını kutlayacaktır.
İzmit Belediyesinin kısa görev süresi içerisinde yapmış olduğu coşkulu bayram kutlamalarının,
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üzerindeki olumlu etkileri, bizler için ayrıca sevindirici olmuştur.

FETHİYE CADDESİ

Şunun bilinmesinde fayda vardır; bizler için bayramlarımızı kutlamak; asla mekan yarışı,
siyasi güç elde etme arzusu veya başkaca anlamlar taşımamaktadır.
Bizlerin ancak ve ancak bir tek gayesi olabilir.
O da tüm bayramlarımızın halkımızla birlikte, omuz omuza, coşkuyla ve heyecanla kutlanabilmesidir.
Bundan öte hiçbir kaygımız olmaz ve olamaz.
Bu vesileyle; bu yıl 29 ekim cumhuriyet bayramımızı İzmit’imizin kalbinde,
Fethiye Caddesinde kutlayacağımızı kamuoyuna duyuruyor
Hiç kimseyi ayırt etmeden, tüm halkımızı bu büyük coşkuyu hep birlikte yaşamaya davet ediyoruz.”

10 Ekim 2019 - Belediyeler

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?