CHP'liler: Sekapark açık cezaevi oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısında önerge veren CHP Grubu, İzmit Marina ve Sekapark bölgesinde bulunan kayıkçı esnafın bulunduğu alana çekilen tel örgüyü gündeme getirdi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SEKAPARK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir tarafından önerge verildi. İzmit Marina ve Sekapark bölgesinde bulunan kayıkçı esnafın bulunduğu alana çekilen tel örgünün gündeme getirildiği önergede, “İzmit Marina ve SEKA Park arasında kalan İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü'nün bulunduğu sahil şeridinde yer alan kayıkçılar, kanuna aykırı bir şekilde sahil şeridini kişisel mesken haline getirmiştir. Ek te resimlerde de görüleceği üzere 3 yıl önce hem kıyı şeridinde yer alan banklar sökülmüş hem de kıyı şeridini tel örgülerle çevirmişlerdir” denildi.

ÇÖZÜM TALEP EDİYORUZ

Bölgeyi yarı açık cezaevine benzeten Taşdemir, “Daha önce orada banklarda oturarak denizi izleyen vatandaşlar 3 yıldır adeta yarı açık cezaevinin içerisinden sahilde yürüyor. Daha önce sahilde oturarak denizi izleyen vatandaşlar artık bankta oturmak bir yana yalnızca tel örgülerden denizi izlemeye çalışıyor. Vatandaşlar şehrin dokusuna zarar veren kıyı şeridinin düzenlenmesini bekliyor. Konu ile ilgili olarak ivedilikle çözüm bulunmasını talep ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

10 Ekim 2019 - Belediyeler

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?