Mahmut Civelek'ten istifa açıklaması: Yarını yaşayıp göreceğiz

AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek bugünün gündemi oldu. Civelek önce Demokrat Kocaeli’ye bir demeç verdi. Bu demecinin ardından Ankara Kuşu Civelek’in AK Parti’den istifa ettiğini iddia etti. Civelek de bu iddialara cevaben, “Ben kuş muş bilmem. Dün ne kadar AK Partiliysem bugün de o kadar AK Partiliyim” diyerek sosyal medyadan yanıt verdi.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

ÖNCE AÇIKLAMA VERDİ

AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek bugün Demokrat Kocaeli’ye konuştu. Partiden istifa edip etmeyeceği sorulan Civelek, “Ben, -bugün için söylüyorum- partimdeki eksiklikler ve gördüğüm sorunlar nedeniyle istifa etmem. Ama zaman ne getirir onu da şimdiden bilemem. Yarını hep beraber yaşayıp göreceğiz” dedi.

SONRA İDDİALAR ORTAYA ATILDI

İşte Mahmut Civelek’in bu röportajından yaklaşık bir saat sonra Ankara Kuşu devreye girdi. Nihat Ergün’ün istifasını bilen, sonrasında Eyüp Ayar’ı yazan Ankara Kuşu bu kez de Mahmut Civelek’in istifa edeceğini iddia etti. Mahmut Civelek konunun haberleşmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yayınlayarak istifa iddialarını yalanladı.

ERGÜN’Ü ARADIM

Ankara Kuşu’nun istifa iddialarından önce Mahmut Civelek’in Demokrat Kocaeli Gazetesine verdiği röportaj şu şekilde:
“Nihat Ergün’ün istifasına şaşırmadım. Gazetede haberler çıktıktan sonra aradım, ‘Bakanım, istifa konusundan bahsetmediniz’ dedim. Böyle gerekliği olduğunu söyledi. Sonra ona, ‘İstifa saatiniz de çok ilginç. 6.15. herhalde sabah namazını kılıp, duanızı edip istifa ettiniz’ diye ekledim. Gülümsedi. Nihat Ergün’ün bu süreci gizli saklı yürüttüğünü düşünmüyorum. Belli bir şeydi. Kendisi bizler için önemli bir isimdir, saygın bir isimdir. Yolu açık olsun, hayırlı olsun diyorum”

SÖZ KONUSU DEĞİL

“Benim bugün için AK Parti’den istifa etmem söz konusu değil. Hele hele böyle bir zamanda, askerimiz Fırat’ın doğusuna geçecekken, Reisimiz herkesin bir ve beraber, ordumuzun arkasında olması gerektiğini söylerken, bırakın istifa etmeyi, istifa etmeyi dahi düşünemem. Meral Akşener güzel bir laf etti, ‘Hepimiz albayrak partisindeniz’ dedi. Evet, böyle bir dönemde hepimizin tek bir partisi var zaten

DAHA NORMAL BİR ŞEY YOK

Yeni parti ya da yeni partilere gelirsem; tabii ki her vatandaş gibi izliyorum. Ama bu içinde yer almak için değil, analiz etmek için. Sadece sağda değil, solda kurulacak partileri de izliyorum. Bundan daha normal bir şey yok. Türkiye demokratik bir ülkedir ve yeni siyasi partiler kurulabilir

YANLIŞ VE HATALI

AK Parti içinde sorunlar var mı? Var. AK Parti içinde yanlışlar var mı? O da var. Fakat evimizde de sorunlar var, işyerimizde de eksiklikler var. Hayatın her alanında sorunlar ve eksiklikler var. Bu eksiklik ve sorunları görmeyi, düzelmesini istemeyi kimsenin yadırgamaması gerek. Tam tersi, bunları gizlemek, özeleştiri yapmamak bana göre yanlış ve hatalıdır”

ZAMAN NE GETİRİR BİLEMEM

Ben, -bugün için söylüyorum- partimdeki eksiklikler ve gördüğüm sorunlar nedeniyle istifa etmem. Ama zaman ne getirir onu da şimdiden bilemem. Yarını hep beraber yaşayıp göreceğiz. Bunları samimi söylüyorum. Bu sözlerimden Mahmut Civelek partiden gidecek anlamı çıkmasını doğru bulmam.”

İTİBAR ETMEYİN

İşte Mahmut Civelek’in bu röportajından sonra Ankara Kuşu isimli hesap Civelek’in AK Parti’den istifa ettiğiyle ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımın yayılmasının ardından Mahmut Civelek sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı ve istifa iddialarına ilişkin bir kez de sosyal medya hesabından yanıt vererek şu ifadelere yer verdi:
Kuş kimin kuşu bilmiyorum.
AK Parti’den istifa ettiğimi söylemiş.
Yalan.
Dün ne kadar AK Partiliysem bugün de o kadar AK Partiliyim.
Kuşların uydurduğu yalanlara lütfen itibar etmeyin.”

09 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Mehmet Altın - dünya üzerinde politikayı kimlerin icrâ ettiğine bir bakış atarsanız, iki türlü memleket görürsünüz. bir tanesi britanya, amerika gibi ileri ülkelerdir, buralarda politika umumiyetle bir centilmen sanatıdır. belirli bir background'a, eğitime, bağlantılara ve mâli güce dayalı insanlar arasında bir ''seçim yarışı'' olur. çok absürd işler söylenmez veya yapılmaz, aşağı yukarı olacak olanlar bellidir. dolayısıyla bu ülkelerde, eğer demokrasiyi bizler ''free and fair elections'' şeklinde anlıyorsak, burada hakikî manada bir demokrasiden bahsedilemez; zira seçilme şansı olan kişiler hep belirli çevrelerdir. bunlar aralarında top oynar dururlar. bunların arasına girmeniz için, onlara mâli destek sağlayan çevrelerin size dönmesini sağlamanız gerekir ki(...)

***

bir de ikinci tip ülkeler vardır ki, buralarda da politika bir taşralı, kasabalı, köylü ve yeni kentli sınıflar arasındaki ahlâksız iç çekişmelerden ibarettir. örneğin türkiye, bunun güzel bir örneğidir. politika; bir sınıf atlama, para kazanma, belirli çevrelerden ihale alma veya paslama, dolayısıyla bir pasta paylaşım kavgasından ibarettir. çünkü insanının çoğu kasaba kökenli ve taşralıdır, bunların çocukları da yeni kentlidir. dolayısıyla politikayla uğraşanlar, esasen yüksek bir öğrenim görememiş, hiçbir kalitesi olmayan, vasat, fakirlikten geldiği için politikayı bir zenginleşme ve rant maksadıyla benimsemiş, rakiplerini alaşağı etmek için her türlü vasıtayı meşru ve câiz gören, hiçbir orijinal fikri olmayan veya olamayacaklar tiplerden ibarettir. bunların arasına girebilmek ve ''seçim oyunu''na dahil olabilmek için, bunlardan bir tanesini seçip köpekliğini yapmanız gerekir. bu ülkelerde gerçekten yüksek meziyetli insanlar politikayı ya aşağı bir iş olarak görür ya da başına geleceklerden, tüm birikim ve saygınlıklarından olacaklarını düşünerek korkarlar; dolayısıyla böyle memleketlerde politikayla sadece basit dalkavuklar, ahlâksız yalancılar, paragöz alçaklar uğraşır.

(fenahuyluspazo)

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 18 Ekim 22:18
02

Erdal - Bu Mahmut Varya bu..Menfaati için bırak partiyi dinden bile çıkar.Ahh ahh bide reisiniz sizi o kadar korudu kolları yazıklar olsun size..

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 12 Ekim 16:34
01

Koray - Mahmud, abin Nihat istifa etti ya sende sat akparti yi, olsun zamanı gelince hesap görülür

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 10 Ekim 20:44Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?